Wyróżnienia dla Miedziowych / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wyróżnienia dla Miedziowych 26 lip

Wyróżnienia dla Miedziowych

Za nami 2. ligowa kolejka, KGHM Zagłębie Lubin z kompletem zwycięstw przewodzi rozgrywkom. Świetna postawa zawodników znajduje swoje odzwierciedlenie w pomeczowych notach i dziennikarze wyróżniają naszych piłkarzy za ich grę.

26 lip 2016 10:12

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

EkstraklasaCanal +
Maciej Dąbrowski - tradycyjnie najlepszą obronę w lidze "trzyma w ryzach" stoper KGHM Zagłębia Lubin. Wiosną "Dąbek" zdominował zestawienia najlepszych obrońców, po dwóch kolejkach tym sezonie ma na koncie 2 nominacje.

Dorde Cotra - Obrona Zagłębia zagrała na "zero z tyłu", a Cotra zanotował fantastyczną asystę przy trafieniu Michala Papadopulosa.

Piłka Nożna
Dorde Cotra - tygodnik nominował serbskiego obrońcę do jedenastki weekendu.

Przegląd Sportowy
Dorde Cotra - nominowany do "jedenastki" 2. kolejki Lotto Ekstraklasy.

weszlo.com
Jarosław Jach - w meczach pucharowych gra Lubomir Guldan, w lidze z powodzeniem zastępuje go Jarosław Jach. Młody stoper zanotował 2 występ, a defensywa Zagłębia ponownie nie straciła gola.

Dorde Cotra - Cotra trafił do wszystkich zestawień, więc znalazł się również w podsumowaniu weszlo.com

Jakub Tosik - W Belgradzie zastąpił Toporowskiego na prawej obronie, na prawej stronie defensywy zagrał też w meczu ligowym z Koroną Kielce. W rewanżu z Partizanem wzmocnił środek pola, a w Poznaniu zdominował drugą linię i nie pozwolił gospodarzom swobodnie rozgrywać piłki. "Tosiu" to dla Piotra Stokowca człowiek do zadań specjalnych i doskonale wywiązuje się ze swojej roli.

Gol24.pl (dziennikarze pokusili się o krótkie podsumowanie występów)

Dorde Cotra (Zagłębie Lubin) - ?Świetnie spisał się w Poznaniu z Lechem (2:0). Dryblował nie jak boczny obrońca, a jak prawdziwy skrzydłowy. W obronie bez zarzutu. Oby w tygodniu dał również radę przeciwko duńskiemu klubowi w III rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Ściskamy kciuki!

Jakub Tosik (Zagłębie Lubin) - ?Skutecznie wyganiał z własnej połowy zawodników Lecha Poznań (2:0). Był agresywny, ale w granicach fair play. Po cichu można go uznać za bohatera meczu. A "Miedziowych" za rewelację początku sezonu. Znakomicie łączą występy w Ekstraklasie z grą w eliminacjach do Ligi Europy.

Rezerwowi:Jarosław Jach, Filip Starzyński