Wysoka przegrana w Mielcu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wysoka przegrana w Mielcu 4 lis

Wysoka przegrana w Mielcu

Spotkanie otwierające 16. kolejkę PKO BP Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Stali Mielec nad KGHM Zagłębiem Lubin 3:0.

4 lis 2022 20:00

Miedziowi do dzisiejszego spotkania przystąpili w odmienionym składzie względem ubiegłotygodniowego starcia z Cracovią na Stadionie Zagłębia. W bramce wystąpił Jasmin Burić, który jednocześnie także pełnił funkcję kapitana zespołu pod nieobecność Bartosza Kopacza, który pauzował za żółte kartki. Do tego wystąpili także Tomasz Pieńko, Filip Kocaba, Kacper Chodyna, Guram Giorbelidze oraz Tornike Gaprindashvili.

Podopieczni Piotra Stokowca po raz pierwszy groźnie zaatakowali w 9. minucie spotkania. Z rzutu wolnego sprytnie uderzył Łukasz Łakomy, a jego uderzenie zdołał wybić na rzut rożny Bartosz Mrozek, strzegący bramki Stali. W kolejnych minutach żadna ze stron nie zdołała stworzyć sobie groźnych sytuacji. Impas przełamał dopiero w 21. minucie Said Hamulić, który uderzył głową na naszą bramkę, lecz świetną interwencją popisał się Jasmin Burić pewnie chwytając piłkę. Trzy minuty później groźny kontratak wyprowadziła nasza drużyna. Do strzału doszedł Tornike Gaprindashvili, lecz jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z obrońców Stali. Chwilę później mieliśmy kolejną szansę na bramkę. Kacper Chodyna dograł z lewego skrzydła w pole karne gospodarzy, a tylko centymetrów zabrakło Martinowi Doleżalowi, by celnie uderzył piłkę. W 34. minucie spotkania sędzia Łukasz Kuźma po raz pierwszy sięgnął po żółtą kartkę, a ukarany nią został Bartłomiej Kłudka. Kilkanaście sekund później ten sam los spotkał Piotra Wlazło. Gdy wydawało się, że emocje w tej części spotkania już opadły, tak w ostatniej minucie podstawowego czasu gry w pole karne Miedziowych wbiegł Said Hamulic. Próbując zatrzymać napastnika gospodarzy, jak się później okazało piłkę ręką zagrał Mateusz Bartolewski. Sędzia Kuźma po konsultacji z wozem VAR zadecydował o podyktowaniu jedenastki dla Stali. Do piłki podszedł napastnik mielczan, którego intencje idealnie wyczuł Jasmin Burić, który zdołał odbić piłkę. Kilkanaście sekund później oba zespoły zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na drugą część spotkania lubinianie wyszli bez zmian w swoich szeregach. Trzy minuty po zmianie stron, po raz kolejny swojej szansy poszukał Said Hamulić, lecz kolejny raz dobrą interwencją popisał się Jasmin Burić. W 55. minucie za faul Bartłomieja Kłudki na napastniku Stali sędzia Łukasz Kuźma podyktował drugi rzut karny dla rywali w tym meczu. Tym razem do piłki podszedł Piotr Wlazło, który nie pomylił się i pewnym uderzeniem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 63. minucie mieliśmy podwójną zmianę w naszych szeregach. W miejsce Kocaby i Pieńki weszli Kobusiński oraz Hinokio. Już w pierwszej akcji po wejściu na boisko, pierwszy z nich świetnie odnalazł się w polu karnym gospodarzy i tylko centymetrów zabrakło, by sfinalizować świetnie dograną piłkę z lewego skrzydła przez Gurama Giorbelidze. Trzy minuty później swojej szansy poszukał Łukasz Łakomy, który uderzył z dystansu, lecz uderzenie to było niecelne. Chwilę później Rafał Adamski zmienił Martina Doleżala. Na kwadrans przed końcem spotkania, Maciej Domański posłał świetną piłkę na głowę Saida Hamulicia, który mocnym uderzeniem pokonał Jasmina Buricia. Miedziowi ruszyli od razu do ataku - Łukasz Łakomy świetnie wypatrzył Kacpra Chodynę, którego uderzenie instynktownie obronił Bartosz Mrozek. Kilkadziesiąt sekund później przed podobną szansą stanął Szymon Kobusiński, którego znów zdołał zatrzymać bramkarz Stali. W 85. minucie Maciej Wolski dobrze wypatrzył wybiegającego na prawym skrzydle Macieja Domańskiego, ten podał do Pawła Żyry, a pomocnik pięknym uderzeniem w samo okienko podwyższył prowadzenie i jak się później okazało, także ustalił końcowy wynik spotkania. Ostatnie minuty nie przyniosły groźniejszych okazji z obu stron i po czterech doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Stal Mielec 3-0 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Piotr Wlazło 56 (k), Saïd Hamulic 75, Paweł Żyra 85

Stal: 41. Bartosz Mrozek - 17. Fabian Hiszpański (71, 24. Maciej Wolski), 74. Kamil Kruk, 21. Mateusz Matras, 4. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger - 77. Adam Ratajczyk (81, 16. Paweł Żyra), 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (71, 92. Bartłomiej Ciepiela), 18. Piotr Wlazło, 7. Maciej Domański (87, 32. Fryderyk Gerbowski) - 99. Saïd Hamulic.

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić - 27. Bartłomiej Kłudka, 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski, 8. Guram Giorbelidze - 26. Kacper Chodyna, 35. Filip Kocaba (62, 33. Kōki Hinokio), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (63, 17. Szymon Kobusiński), 9. Tornike Gaprindaszwili - 15. Martin Doležal (69, 19. Rafał Adamski).

żółte kartki: Wlazło, Hiszpański, Kruk - Kłudka, Kobusiński.

sędziował: Łukasz Kuźma.