Wysokie zwycięstwo w Białymstoku! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wysokie zwycięstwo w Białymstoku! 14 gru

Wysokie zwycięstwo w Białymstoku!

W ostatnim meczu wyjazdowym w 2018 roku, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali w Białymstoku Jagiellonię 4:0. Bramki dla "Miedziowych" zdobyli Patryk Tuszyński (6', 40'), Damjan Bohar (37') i Bartłomiej Pawłowski (84').

14 gru 2018 23:38

Spotkanie lepiej zaczęli „Miedziowi” i już w trzeciej minucie stworzyli pierwszą okazję do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, przed szansą otworzenia wyniku stanął Patryk Tuszyński. Jego pierwsze uderzenie obronił Kelemen, a dobitka ugrzęzła na bocznej siatce. Cztery minuty później „Tuszek” dopiął swego i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. W 37. minucie było już 2:0. Precyzyjne dośrodkowanie Kopacza na bramkę zamienił Damjan Bohar. 180 sekund później KGHM Zagłębie wyprowadziło trzeci cios. Po błyskawicznej kontrze, Tuszyński cieszył się ze swojej drugiej bramki w piątkowym spotkaniu. Wynik meczu w Białymstoku w 84 minucie ustalił Bartłomiej Pawłowski, który wykorzystał podanie Sasy Balicia i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Kelemena. Spotkanie mogło zakończyć się wyższą wygraną gości, jednak na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego Jakubika, Pawłowski przegrał pojedynek sam na sam ze słowackim bramkarzem.

Jagiellonia Białystok 0-4 KGHM Zagłębie Lubin
Patryk Tuszyński 6', 40', Damjan Bohar 37', Bartłomiej Pawłowski 84'

Jagiellonia: 25. Marian Kelemen, 21. Przemysław Frankowski, 4. Lukas Klemenz (46' 99. Bartosz Kwiecień), 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme, 9. Arvydas Novikovas (81' 13. Mile Savković).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun, 2. Bartosz Kopacz, 33. Lubomir Guldan, 55. Damian Oko (84' 28. Mateusz Matras), 3. Sasa Balić, 11. Bartłomiej Pawłowski, 99. Bartosz Slisz, 19. Filip Jagiełło, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (86' 77. Łukasz Moneta), 89. Patryk Tuszyński (76' 26. Jakub Mares).

żółte kartki: Klemenz - Oko.