Z Gliwic bez punktów | Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0) / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Z Gliwic bez punktów | Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0) 9 lut

Z Gliwic bez punktów | Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

W spotkaniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia przegrali z Mistrzem Polski 0:2. Bramki dla Piasta zdobyli Jorge Felix i Jakub Czerwiński.

9 lut 2020 19:33

W pierwszym meczu rundy wiosennej PKO Ekstraklasy Miedziowi zmierzyli się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Gospodarze od początku spotkania narzucili swoje tempo gry i kilkukrotnie stwarzali zagrożenie pod bramką Konrada Forenca. W 16. minucie spotkania sędzia przyznał rzut karny dla zespołu z Gliwic, a Jorge Felix pewnie wykorzystał jedenastkę. KGHM Zagłębie swoją sytuację stworzyło w nieco ponad 10 minut później. Dośrodkowanie Sasy Balicia trafiło na głowę Białka jednak młody napastnik minimalnie się pomylił. W dalszej części meczu swoich sytuacji szukał Felix, który był bardzo aktywnym piłkarzem podczas tego starcia. Tuż przed przerwą okazję z rzutu wolnego miał Filip Starzyński, lecz jego strzał trafił prosto w mur.

Na drugą połowę „Miedziowi” wyszli w takim samym zestawieniu jak na początku. W 49. minucie celnie uderzał Starzyński, ale dobrze piłkę złapał Plach. Bardzo ładną, kombinacyjną akcję „Miedziowi” rozegrali w 60. minucie spotkania, kiedy to po wymianie kilku podań na dobrą pozycję wyszedł Bohar, który niestety uderzył niecelnie. Kolejne minuty przyniosły niebezpieczeństwo pod bramką Forenca. Najpierw Bartosz Kopacz świetnie zablokował piłkę lecącą do pustej bramki. W wyniku tej interwencji Piast wywalczył rzut rożny, po którym Jakub Czerwiński swoim uderzeniem podwyższył prowadzenie. 10 minut przed zakończeniem spotkania ładnie próbował Balić, ale ponownie pewnie obronił Plach. Po końcowym gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 2:0 dla gospodarzy i tym razem drużyna KGHM Zagłębia wracała do Lubina bez punktów. W spotkaniu z Piastem zadebiutowali Kacper Chodyna, a także Matyas Tajti.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Piast: 26. Frantisek Plach - 28. Bartosz Rymaniak, 88. Uros Korun, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov - 11. Jorge Felix (86, 3. Tomasz Jodłowiec), 18. Patryk Sokołowski, 6. Tom Hateley, 89. Patryk Tuszyński, 19. Sebastian Milewski - 9. Piotr Parzyszek (71, 21. Gerard Badia).

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 55. Damian Oko, 3. Sasa Balić - 11. Matyas Tajti (61, 9. Rok Sirk), 24. Jakub Tosik (79, 8. Łukasz Poręba), 18. Filip Starzyński (85, 88. Olaf Nowak), 99. Bartosz Slisz, 39. Damjan Bohar - 21. Bartosz Białek.

żółte kartki: Kirkeskov - Starzyński, Balić, Tosik, Oko, Chodyna.
sędziował: Szymon Marciniak.
widzów: 4112.