Z Kolejorzem na zakończenie sezonu 21 maj

Z Kolejorzem na zakończenie sezonu

To już jest koniec – jak śpiewały Elektryczne Gitary w swoim repertuarze, tak my dziś, kończymy sezon 2021/22 PKO BP Ekstraklasy. Sezon niezwykle emocjonujący, przez wielu uważany za najciekawszy od lat. Spokojni utrzymania się w elicie podopieczni Piotra Stokowca udadzą się na starcie ze świeżo upieczonym mistrzem Polski Lechem Poznań.

21 maj 2022 13:02

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dzisiejsze starcie KGHM Zagłębia z Lechem Poznań będzie już tylko przysłowiową wisienką na torcie dla obydwu zespołów. I jedna i druga drużyna zrealizowała postawione przed sobą cele.  Miedziowi po świetnym finiszu sezonu i niezwykle cennej wygranej w 95. minucie spotkania nad Rakowem Częstochowa, utrzymali się w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz natomiast na 100-lecie klubu miał tylko jeden cel – mistrzostwo, co udało się poznaniakom zrealizować. W minionej kolejce mały wkład w zdobycie tytułu mieli Miedziowi, bowiem zwycięstwo z Rakowem, zabrało częstochowianom matematyczne szanse na tytuł. Dwie godziny wcześniej jednak Lech musiał wygrać w Grodzisku Wielkopolskim w derbowym starciu z Wartą, co udało się zrealizować, zwyciężając 2:1.  

Choć obydwa zespoły zrealizowały swoje cele, to jednak nie oznacza to nudnego spotkania. Dla Lecha w ostatnich latach gra przeciwko KGHM Zagłębiu nie jest łatwa, bowiem od 6,5 roku Miedziowi nie przegrali na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Po raz ostatni Kolejorz zwycięsko ze swojego stadionu wychodził w grudniu 2015 roku, wygrywając wówczas 2:0. Od tego czasu nasza drużyna trzykrotnie wywoziła komplet punktów z Poznania i tyle samo razy padał remis. Podczas ostatniego meczu rozegranego w stolicy Wielkopolski, padł bezbramkowy remis. 

Mecz przy ul. Bułgarskiej będzie także okazją do pożegnalnych spotkań dla niektórych z naszych zawodników, a także trenera. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby, Patryka Szysza, Jakuba Wójcickiego oraz Łukasza Smolarowa będzie to ostatnie spotkanie w Miedziowych barwach. W Poznaniu także wiemy już, że po raz ostatni w koszulce Lecha wystąpią Pedro Tiba oraz Mickey Van der Hart.  

Na zakończenie sezonu dojdzie do starcia jednych z najlepszych strzelców PKO BP Ekstraklasy, a także jednych z najwyżej sklasyfikowanych zawodników w klasyfikacji kanadyjskiej. Mowa oczywiście o Mikaelu Ishaku oraz Joao Amaralu po stronie Lecha Poznań oraz Patryka Szysza po stronie KGHM Zagłębia Lubin. Szwedzki napastnik zdobył siedemnaście bramek oraz zaliczył sześć asyst. Pochodzący z Portugalii pomocnik trzynastokrotnie wpisywał się na listę strzelców, zaliczając także osiem asyst. Patryk Szysz natomiast zdobył jedenaście bramek, dorzucając do tego sześć asyst. 

W grudniu ubiegłego roku w meczu rozegranym na Stadionie w Lubinie zwyciężyli przyjezdni z Poznania 3:2. Bramki dla Miedziowych zdobywali Kamil Kruk oraz Lorenco Simić. Dla Lecha trafiali Antonio Milić, Joao Amaral oraz Jakub Kamiński.  

Starcie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy, pomiędzy Lechem Poznań a KGHM Zagłębiem Lubin, już dziś o godzinie 17:30. Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszym zawodnikom w ostatnim meczu tego sezonu przed telewizory do Canal+ Premium od godziny 17:25.