Za nami XI edycja Biegu Tropem Wilczym | FOTO / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Za nami XI edycja Biegu Tropem Wilczym | FOTO 5 mar

Za nami XI edycja Biegu Tropem Wilczym | FOTO

Już po raz jedenasty mieszkańcy Lubina i okolic spotkali się na corocznym Biegu Tropem Wilczym, symbolizującym obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W wydarzeniu brali również udział przedstawiciele naszego Klubu.

5 mar 2023 13:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Uczestnicy mieli do przebiegnięcia dystans niespełna 2 kilometrów, a dokładnie 1963 metry, który symbolizowały datę pozbawienia życia ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka, ps. Lalek.

Oprócz tego podczas wydarzenia zbierane były pieniądze na kosztowną rehabilitację i lecznie Julii Nieckarz. W wydarzeniu wzięło udział ok. 400 uczestników, co jest świetnym wynikiem mając na uwadze niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz liczbę wcześniej przygotowanych 300 pakietów startowych.

W akcji brał udział również nasz Klub, który wsparł bieg w zakresie promocji wydarzenia, a także posłał dwóch uczestników - Krecika i Krecikową, którzy zagrzewali do boju wszystkich biegaczy. Imprezę wsparła także Staropolanka - partner Miedziowych, który zadbał o nawodnienie wszystkich uczestników.