Zabrakło skuteczności | Przegląd prasy po meczu z Górnikiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zabrakło skuteczności | Przegląd prasy po meczu z Górnikiem 15 mar

Zabrakło skuteczności | Przegląd prasy po meczu z Górnikiem

Miedziowym nie udało się przedłużyć serii meczów bez porażki i w 21. kolejce PKO Ekstraklasy przegrali w Zabrzu z miejscowym Górnikiem 0:2. Zapraszamy na przegląd prasy krajowej i regionalnej po tym spotkaniu.

15 mar 2021 09:38

Przeglądsportowy.pl

“Zaskakujący bohaterowie, Górnik wreszcie wygrywa”

Górnik Zabrze przerywa passę bez zwycięstw. Pokonuje 2:0 Zagłębie Lubin i zmniejsza dystans do czołówki tabeli.

W lutym objawił się w Zagłębiu super snajper. W ostatnich trzech spotkaniach Patryk Szysz zdobywał po bramce, wreszcie zaczął spełniać oczekiwania kibiców w Lubinie. Gdyby w niedzielę utrzymał skuteczność ze starć z Rakowem, Cracovią i Jagiellonią, to jego drużyna miałaby duże szanse wygrać trzeci mecz z rzędu.

Więcej - KLIK

***

Sportowefakty.wp.pl

“PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze znowu może myśleć o podium. Zagłębiu Lubin zabrakło skuteczności”

Dobre spotkanie rozegrano w Zabrzu. Górnik ostatnio miał problemy z wygrywaniem, z kolei Zagłębie, po kryzysie na początku rundy, zaczęło regularnie punktować.

W meczu nikt nie zamierzał kalkulować. Jako pierwsi okazję mieli Miedziowi. Patryk Szysz wyszedł naprzeciwko bramkarza, ale atakowany przez obrońców pogubił się i pozwolił sobie odebrać piłkę. W 17. minucie pokazał się Jakub Żubrowski. Uderzenie pomocnika minęło jednak bramkę.

***

Polsatsport.pl

“PKO BP Ekstraklasa: Górnik Zabrze ograł Zagłębie Lubin”

Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:0 w niedzielnym meczu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, po golach Piotra Krawczyka i Alasany Manneha.

Goście przyjechali do Zabrza rozpędzeni zdobyciem kompletu punktów w poprzednich dwóch kolejkach, kiedy wygrali z Cracovią 4:2 i Jagiellonią Białystok 3:0. Na korzyść lubinian przemawiała statystyka – wygrali trzy ostatnie starcia z ekipą trenera Marcina Brosza.

***

Gol24.pl

“PKO Ekstraklasa. Błysk młodzieży i zmienników. Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin”

Górnik Zabrze wytrzymał napór piłkarzy Zagłębia i zaatakował w najmniej odpowiednim dla Miedziowych momencie. Dwójkowa akcja błyszczącego na boisku Michała Rostkowskiego i Piotra Krawczyka dała zabrzanom prowadzenie. Wynik ustalił w 65. minucie Alasana Manneh, który na boisku pojawił się zaledwie kilkanaście sekund wcześniej.

***

Piłkanożna.pl

“Górnik wreszcie zwycięski”

Sobotnia rywalizacja na zabrzańskim stadionie im. Ernesta Pohla była dla obu drużyn szansą. Szansą na z jednej strony podtrzymanie udanej serii (Zagłębie), a z drugiej na przerwanie niechlubnej passy (Górnik). "Miedziowi" mieli chrapkę na trzecie zwycięstwo z rzędu, zaś "Górnicy" żywili nadzieje na pierwszą od przeszło miesiąca wygraną, co też uczynili.

***

Miedziowe.pl

“Tym razem zabrakło armat”

Po dwóch dobrych i zwycięskich meczach, w których lubinianie strzelili rywalom łącznie 7 goli, dziś w tej maszynce do zdobywania bramek coś się zacięło. Efekt? Przegrana KGHM Zagłębia w Zabrzu z Górnikiem.

***

Lubin.pl

“Bez bramki i punktów”

Po dwóch dobrych meczach z rzędu, zakończonych zwycięstwami piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali z Górnikiem. Lubinianie tym razem nie zdobyli bramki, a dali się pokonać dwukrotnie. Bramki dla zabrzan zdobywali Krawczyk i Manneh.

W Zabrzu spotkały się drużyny, które w ostatnim czasie były w rożnych nastrojach. Górnik czekał na przełamanie, Zagłębie chciało podtrzymać dobrą passę po zwycięstwach z Cracovią oraz Jagiellonią Białystok.

Zmiedzi.pl

"Zagłębie pokonane. Nie ma punktów dla lubinian"

Dzisiejszy mecz nie był najlepszy dla piłkarzy Miedzowych, choć ci od pierwszych minut grali ostro i szybko chcieli strzelić gol, który dałby im prowadzenie. Patryk Szysz miał doskonałą okazję do strzału już w 3. minucie, ale po drodze zgubił piłkę. Po chwili na bramkę Hładuna uderzył Jimenez, ale na szczęście dla ekipy Zagłębia golkiper obronił ten strzał.

Podobnych sytuacji było dużo. Co chwilę obie drużyny próbowały strzelić gola. Mimo że to właśnie Miedziowi zdecydowanie lepiej operowali piłką to w 21. minucie wynik spotkania otworzyli gospodarze.