Zagłębie Lubin - Widzew Łódź | Po obu stronach barykady / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź | Po obu stronach barykady 25 kwi

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź | Po obu stronach barykady

Przed sobotnim spotkaniem z Widzewem Łódź przygotowaliśmy listę wybranych zawodników, którzy w swojej karierze reprezentowali zarówno barwy Miedziowych, jak i drużynę naszego najbliższego rywala. Zapraszamy do zapoznania się z tymi nazwiskami.

25 kwi 2023 12:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bartłomiej Pawłowski 

W barwach Miedziowych występował w latach 2017-2019. Był to dla niego naprawdę dobry czas i szybko stał się jednym z kluczowych piłkarzy Zagłębia. Wspólnie z naszym zespołem zajął najpierw siódme miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a w następnym roku gry dla Miedziowych pomógł w uplasowaniu się na wysokiej szóstej pozycji. Łącznie w Lubinie rozegrał 68 meczów, w których 12-krotnie wpisywał się na listę strzelców oraz zaliczył 13 asyst. Dla Widzewa Łódź występował również na początku swojej kariery jeszcze przed transferem do hiszpańskiej Malagi. Łącznie dla Widzewa zgromadził już 54 spotkania, co przełożyło się na 19 goli i 7 ostatnich podań. W obecnym sezonie należy do wyróżniających się postaci w zespole Janusza Niedźwiedzia, bowiem jest najlepszym strzelcem z dziewięcioma trafieniami. Na swoim koncie ma również 3 asysty.  Do seniorskiej kadry także  był powoływany, ale nigdy nie zdołał zadebiutować.

Darvydas Šernas

W Widzewie występował przez 2,5 roku i wspólnie z tym klubem awansował do Ekstraklasy. Pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce to znakomita forma Litwina, bowiem trafiał do siatki przeciwników 10 razy i dołożył do tego 5 asyst. Po przyjściu do Zagłębia Lubin spisywał się jednak poniżej oczekiwań i po półtora roku zmienił klub na turecki Gaziantepspor. Łącznie w barwach Miedziowych zgromadził 41 meczów, w których strzelił siedem bramek oraz zaliczył jedną asystę. Może się pochwalić także 47 występami w seniorskiej reprezentacji Litwy. W narodowej koszulce pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Łukasz Mierzejewski

Występował w Zagłębiu Lubin od 2004 roku. Wspólnie z naszym zespołem wywalczył mistrzostw Polski w 2007 roku. Rozegrał w tych rozgrywkach 16 meczów, co przełożyło się na jedną zdobytą bramkę. Łącznie w koszulce Miedziowych zanotował 63 spotkania, w których pięciokrotnie trafiał do siatki przeciwników i 4 razy asystował przy golach kolegów z drużyny. Po sezonie mistrzowskim w Lubinie odszedł do Widzewa Łódź, gdzie grał przez półtora roku. Zgromadził tam 41 meczów, co udokumentował jednym golem i czterema ostatnimi podaniami. W swojej karierze ma na koncie również pięć występów w seniorskiej kadrze narodowej.  

Jakub Sypek

Wychowanek Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia. Zadebiutował w pierwszym zespole Miedziowych w lipcu 2020 roku przeciwko Wiśle Płock. Łącznie zaliczył dla naszego zespołu trzy mecze w Ekstraklasie i jeden w Pucharze Polski. W lipcu 2022 roku przeszedł do Widzewa Łódź, gdzie zgromadził już 14 spotkań, w których jeden raz wpisał się na listę strzelców oraz dołożył do tego jedną asystę.

Patryk Mucha

W 2013 roku przeszedł z drużyny U-19 Falubazu Zielona Góra do drugiego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. W barwach Miedziowych zadebiutował w 2017 roku w starciu ze Śląskiem Wrocław. Łącznie w pierwszej drużynie zanotował trzy spotkania. W 2020 roku trafił do Widzewa Łódź, w którym przez dwa lata gry zgromadził aż 50 meczów, co przełożyło się na pięć goli i dwie asysty. Obecnie jest piłkarzem Chrobrego Głogów. 

Aleksander Kwiek

Mistrz Polski w barwach Wisły Kraków w sezonie 2004/2005. Barwy Widzewa Łódź reprezentował w końcowym etapie jego kariery. Łącznie zgromadził tam 17 spotkań, co przełożyło się na trzy strzelone bramki.  W 2013 roku sprowadziło go do siebie Zagłębie Lubin. Dla naszego zespołu występował przez dwa lata. W rozgrywkach 2014/2015 wydatnie przyczynił się do powrotu Miedziowych po rocznej nieobecności do Ekstraklasy. Łącznie zanotował w Lubinie 68 meczów, co udokumentował naprawdę przyzwoitymi liczbami, bowiem trafiał do bramki przeciwników 14 razy i 19-krotnie otwierał drogę do siatki przeciwników. Może się pochwalić także czterema spotkaniami w Reprezentacji Polski do lat 21.

Patryk Rachwał

Trafił do KGHM Zagłębia Lubin w lipcu 2011 roku. Przez dwa lata spędzone w Lubinie zanotował 18 meczów, co udokumentował jednym golem. Zdecydowanie więcej występów zgromadził w koszulce Widzewa Łódź, bo aż 65, w których zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty.  Na swoim koncie ma też cztery spotkania w seniorskiej reprezentacji Polski.

Michał Stasiak

Pierwsze swoje występy w Ekstraklasie zanotował właśnie w Widzewie Łódź już w 1999 roku. Grał w tym klubie w latach 1999 - 2004 i łącznie zaliczył 66 spotkań, w których dwukrotnie asystował przy golach kolegów. Do KGHM Zagłębia trafił w styczniu 2006 roku z Odry Wodzisław. Wspólnie z Miedziowymi zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007, a w ostatnim meczu tych rozgrywek strzelił decydującą bramkę na 2:1 z Legią Warszawa. Jego statystyki w koszulce Zagłębia to 164 spotkania, 17 bramek i 2 ostatnie podania. Zgromadził również trzy mecze w seniorskiej reprezentacji Polski.

Serafin Szota

Do Zagłębia Lubin trafił z Akademii Lecha Poznań. Szybko awansował z zespołu U-19 do drugiej drużyny Miedziowych. Łącznie dla rezerw naszego klubu rozegrał 25 meczów, w których jeden raz pokonał bramkarza rywala. Od lipca 2022 roku jest piłkarzem Widzewa Łódź. Szybko się tam zadomowił i stał się zawodnikiem pierwszego składu. Łącznie w obecnym sezonie ma już na swoim koncie 23 spotkania, w których zdołał zaliczyć jedną asystę.