Zawodnicy przed meczem z Płockiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zawodnicy przed meczem z Płockiem 9 lip

Zawodnicy przed meczem z Płockiem

W piątek 10 lipca KGHM Zagłębie Lubin podejmie na własnym boisku Wisłę Płock w ramach 35. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed tym spotkaniem poprosiliśmy kilku zawodników "Miedziowych" o krótkie podsumowanie przygotowań, jak i ocenę poprzedniego meczu z Rakowem Częstochowa.

9 lip 2020 16:05

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Łukasz Poręba

 

Łukasz, jak na chłodno ocenisz sobotnie starcie z Rakowem zakończone naszym zwycięstwem 2:1?

- Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Było to dla nas bardzo ważne spotkanie, bo chcieliśmy się zrewanżować drużynie z Częstochowy za poprzednią porażkę. Sam mecz był trudny, jak zwykle z Rakowem, bo jest to zespół bardzo fizyczny, często grający bezpośrednią piłkę. Tak jak powiedziałem, trzy punkty cieszą, ale myślami jesteśmy już przy kolejnym spotkaniu.

W trakcie meczu, jak i po jego zakończeniu było widać, że bardzo zależało Wam na wygranej nad Rakowem.

- To prawda. Z Rakowem w tym sezonie zanotowaliśmy remis i porażkę, więc bardzo chcieliśmy udowodnić, że nie jesteśmy gorszą drużyną i w końcu ich pokonać. To bardzo ważne zwycięstwo dla nas, zwłaszcza, że porażka, którą ponieśliśmy w 30. kolejce siedziała nam długo w głowie. Poza tym wciąż mamy szansę, by na koniec sezonu zająć 9. miejsce.

Jak wygląda sytuacja z Twoim zdrowiem, bo wiemy, że w końcówce meczu opuściłeś boisko?

- Już jest wszystko w porządku. Moja zmiana była wymuszona bólem w okolicach stawu skokowego, ale na szczęście nie okazało się to być nic poważnego. Cały czas trenuję na pełnych obrotach z całą drużyną i jestem gotowy do następnego spotkania.

No właśnie, kolejny mecz zagramy z Wisłą Płock. Jakiego spotkania się spodziewasz?

- Wczoraj Wisła wygrała z Górnikiem i jest już pewna utrzymania w tym sezonie. Wciąż jednak mają szansę, by skończyć sezon na wyższej pozycji. Spodziewam się trudnego meczu, ale jeśli zagramy tak jak z Rakowem, to sięgniemy po trzy punkty. Naszym atutem będzie też własne boisko, a u siebie w tym sezonie przegraliśmy tylko trzy razy. Zapowiada się ciekawe spotkanie, ale mam nadzieję, że po końcowym gwizdku będziemy cieszyć się z trzech punktów.

 

Filip Starzyński

 

Filip, jak posumujesz ostatnie spotkanie z Rakowem?

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu, a zwłaszcza pierwsza połowa. Byliśmy dobrze zorganizowani w tyłach i neutralizowaliśmy mocne strony Rakowa. Przede wszystkim nie daliśmy im rozwinąć skrzydeł przy stałych fragmentach gry, więc uważam że ten mecz wyszedł na plus.

Jak wyglądały przygotowania do meczu z Wisłą?

- Wyglądały podobnie jak do każdego innego przeciwnika. Zaczęliśmy od analizy, dzięki której wiemy, czego możemy się spodziewać po zespole z Płocka. Trenowaliśmy w tym tygodniu bardzo dobrze i myślę, że będziemy grać o komplet punktów.

Na co trzeba będzie uważać w jutrzejszym spotkaniu, czym Wisła może nas zaskoczyć?

- Na pewno musimy być czujni przy stałych fragmentach. Podobnie jest przy wyjściach do kontry, musimy na to uważać, bo Wisła jest bardzo mocna w tym aspekcie gry. Przede wszystkim trzeba wyjść skupionym i grać swoją dobrą piłkę.

Jak wspominasz ostatnie spotkanie z Wisłą rozgrywane na Stadionie Zagłębia?

- Tamten mecz nam świetnie wyszedł. Wygraliśmy 5:0, stworzyliśmy sobie wiele sytuacji. Myślę jednak, że jutrzejsze spotkanie będzie inne niż na jesień, bo oba zespoły są w innym miejscu sezonu.

 

Dawid Pakulski

 

Jak idą przygotowania do kolejnego spotkania?

-Przygotowujemy się tak jak do każdego innego spotkania. Trenujemy ciężko i walczymy zawsze o trzy punkty. Nie jest ważny układ w tabeli. Do końca chcemy grać o jak najwyższe miejsce. Cała drużyna ciężko na to pracuje.

Jaki masz cel na końcówkę obecnego sezonu?

-Chcę zagrać jak najwięcej minut. Jeżeli dostanę szansę, chciałbym ją maksymalnie wykorzystać. Czy to grając w pierwszym składzie, czy wchodząc z ławki. Chcę swoją grą dać drużynie jak najwięcej.

Jakie masz oczekiwania na kolejny sezon?

-W przyszłym sezonie chcemy grać o jak najwyższe miejsca, stawiać sobie jak najwyższe cele. Myślę, że na to przyjdzie jednak czas po zakończeniu obecnych rozgrywek. Usiądziemy, założymy cel na następny rok i do tego będziemy dążyć. Warto się jednak skupić na obecnych rozgrywkach, dograć je do końca. Później przedstawimy sobie z drużyną cele i ustalimy co będzie w przyszłym sezonie.

 

FanShop Zagłębie Lubin

FanShop Zagłębie Lubin