Zwycięstwo z "Białą Gwiazdą"! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zwycięstwo z "Białą Gwiazdą"! 14 lip

Zwycięstwo z "Białą Gwiazdą"!

W spotkaniu 36. kolejki PKO Ekstraklasy "Miedziowi" wygrali z Wisłą Kraków 3:1. Dla KGHM Zagłębia bramki zdobyli Filip Starzyński, Sasa Zivec oraz Łukasz Poręba, natomiast dla gości jedyne trafienie zaliczył Alon Turgeman.

14 lip 2020 22:45

W spotkaniu z Wisłą do wyjściowego składu powrócił Evgeni Bashkirov, który w ostatnim czasie zmagał się z lekkim urazem. Od pierwszej minuty zagrali również Bartosz Kopacz oraz Sasa Zivec, którzy piątkowy mecz z „Nafciarzami” rozpoczęli na ławce. Po raz pierwszy „Miedziowi” zagrozili już trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego. Z kontrą wyszedł Damjan Bohar, lecz dogranie skrzydłowego przechwycił Mateusz Lis. Wynik spotkania w 9. minucie otworzył Alon Turgeman, który pewnie wykorzystał błąd młodego golkipera KGHM Zagłębia. W odpowiedzi ponownie lubinianie. Bashkirov dograł w polu karnym do Sasy Zivca, a ten zdecydował się na silny strzał, po którym piłka przeleciała nad bramką. Na kolejne uderzenie, tym razem zza szesnastki zdecydował się Bashkirov, jednak futbolówka nieznacznie minęła słupek. Nieco ponad kwadrans przed końcem pierwszej połowy dwukrotnie przed szansą na zdobycie bramki stanął Sasa Balić. Najpierw uderzenie obrońcy doskonale wybronił Lis, natomiast kolejny strzał głową okazał się niecelny. W 31. minucie do wyrównania doprowadził Filip Starzyński. „Figo” dobrze znalazł się w polu karnym Wisły i uderzeniem z pierwszej piłki trafił do siatki. Na drugiego gola lubinian nie przyszło nam długo czekać. W 38. minucie Patryk Szysz celnie dograł do Sasy Zivca, a skrzydłowy „Miedziowych” pewnie wykorzystał szansę, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie.

Na drugą połowę zespół KGHM Zagłębia wyszedł bez zmian, natomiast w składzie Wisły Damian Pawłowski zastąpił Vullneta Bashe. W 55. minucie Damjan Bohar wyszedł do prostopadłej piłki, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się golkiper „Białej Gwiazdy”. Chwilę później Filip Starzyński dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a w polu karnym świetnie odnalazł się Poręba, który podwyższył prowadzenie „Miedziowych”. Pomimo dwubramkowego prowadzeni KGHM Zagłębie nie przestało atakować. Po raz kolejny próbował Balić, który popisał się minimalnie niecelnym, ale bardzo silnym uderzeniem z dystansu. Kwadrans przed końcem pojedynku blisko drugiego trafienia był Zivec, lecz futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra do głową próbował także Lubomir Guldan. Uderzenie kapitana „Miedziowych” było minimalnie niecelne. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu KGHM Zagłębie udanie zakończyło ostatni ligowy pojedynek przed własną publicznością w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

KGHM Zagłębie vs. Wisła Kraków 3:1 (2:1)

bramki: Filip Starzyński 31, Saša Živec 38, Łukasz Poręba 57 - Alon Turgeman 9

KGHM Zagłębie: 22. Kacper Bieszczad - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 7. Saša Živec (82, 21. Bartosz Białek), 8. Łukasz Poręba (85, 24. Jakub Tosik), 4. Jewgienij Baszkirow (89, 74. Kamil Kruk), 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 17. Patryk Szysz.

Wisła: 1. Mateusz Lis - 19. David Niepsuj, 27. Marcin Wasilewski, 5. Lukas Klemenz, 4. Maciej Sadlok - 29. Ľubomír Tupta (82, 43. Dawid Szot), 10. Vullnet Basha (46, 99. Damian Pawłowski), 21. Nikola Kuveljić, 9. Rafał Boguski, 26. Kamil Wojtkowski - 17. Alon Turgeman (62, 44. Aleksander Buksa).

żółte kartki: Živec, Guldan - Kuveljić, Wojtkowski.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).