"Miedziowi" pojawią się w Świdnicy / CSR / KGHM Zagłębie Lubin
"Miedziowi" pojawią się w Świdnicy

"Miedziowi" pojawią się w Świdnicy

W najbliższą sobotę czeka nas nie lada wydarzenie sportowe. Jak co roku do Świdnicy przyjadą wybitni przedstawiciele ze środowiska piłki nożnej z całej Polski, aby wziąć udział w turnieju charytatywnym. Jak co roku również, nie zabraknie tam przedstawicieli naszego klubu.

2 sty Autor Zagłębie Lubin S.A. Zagłębie FIT Klub

Gdzie w jednym miejscu można spotkać Grzegorz Szamotulskiego, Aleksandra Ptaka, Bartosza Rymaniaka, Janusza Gola, Patryka Klimalę,  Damiana Zbozienia, Jarosława Krzyżanowskiego, czy choćby znanych i lubianianych - Andrzeja Twarowskiego i Paulinę Czarnotę-Bojarską z Canal+Sport?

Co więcej, jak często nadarza się okazja, aby móc zlicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka, Jakuba Błaszczykowskiego, Piotra Zielińskiego i wielu innych?

Już po raz ósmy w hali sportowej przy ulicy Galla Anonima 1, odbędzie się cykliczna impreza sportwa w szczytnym celu. Wydarzenie organizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy rok w rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem i ściąga na Dolny Śląsk wiele znanych osobistości ze świata piłki nożnej. 

"Faktycznie, jest to już ósma edycja turnieju charytatywnego. Jako kibice Zagłębia jezdzimy tam od samego początku, tylko jeden raz nas zabrakło, gdy w tym samym czasie mieliśmy w Lubinie inne, duże wydarzenie. Pamiętam jednak, że do Świdnicy jezdziliśmy też dużo wcześniej, między inymi pewnie dlatego zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów już na pierwszy turniej i wówczas pomagaliśmy to rozkręcać" -  powiedział Paweł Kijowski prezes Stowarzyszenia Zagłębie Fanatyków

Pierwsza, udana edycja pokazała, że w Świdnicy jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia, co dało organizatorom pozytywny bodziec do dalszej pracy. Z każdym rokiem turniej zyskiwał coraz większą rangę, a co za tym idzie, większy był medialny rozgłos. Pomogło to sprowadzać jeszcze mocniejsze nazwiska, ale co najważniejsze - zbierać większe kwoty na szczytny cel.

Bo to wszystko zaczęło się właśnie od chęci niesienia pomocy, jak zaznaczają osoby zaangażowane w turniej od samego początku.

"Kibice Zagłębia w Świdnicy pojawiali się cyklicznie już kilkanaście lat temu. Pamiętam jak jeżdziliśmy tam na długo przed turniejem z inicjatywą "Miedziana Akcja Świdnicy dla domu dziecka w Bystrzycy" czy gdy pojawialiśmy się jako "Miedziani Mikołaje". Na zaproszenie Domów Dziecka wraz z zawodnikami zawoziliśmy także paczki dla dzieci. Trzeba wspomnieć, że piłkarze i klub też zawsze dokładali swoją cegiełkę, dodając do paczek gadżety związany z Zagłębiem. W tym roku nas i z tego co mi wiadomo, zawodników również, nie może zabraknąć. Przy okazji przekażemy zebrane podczas akcji "Miedziana Krew" słodycze. Dodatkowo, licytowaliśmy dwie koszulki przed Świętami i kwota z tych licytacji również zasili zbiórkę podczas turnieju" - dodaje Paweł Kijowski 

A jakie atrakcje w tym roku przygotowali organizatorzy z Fundacji Wspierania Sportu Łączy nas Football? Licytacje, zakup cegiełek, emocje na boisku i przede dobra zabawa w szczytnym celu. Beneficjentami 8. edycji będzie czwórka wspaniałych dzieciaków - Adam Szczurek, Konrad Cyparski, Adam Chodyniecki i Ksawery Zbroszczyk. Organizatorzy przygotowali imponującą kolekcję koszulek piłkarskich z autografami topowych polskich piłkarzy oraz inne, równie atrakcyjne gadżety związane z różnymi dyscyplinami sportu (siatkówka, koszykówka, tenis, itp.), które będą licytowane, a całość środków z tego pozyskanych pozwoli pomóc chorym dzieciom.

W sobotę będzie również przeżywania sportowych wrażeń i kibicowania, gdyż na parkiecie zmierzą się drużyny Zagłębie Lubin, Fundacji Łączy Nas Football, SolSportu, Dabrobau Team oraz Reprezentacji Oldbojów Górnego Śląska. W ich składach zagrają byli i obecni sportowcy, przedstawiciele showbiznesu, dziennikarze, politycy i samorządowcy. W ekipie Zagłębia Lubin wystąpią między innymi Konrad Forenc, Bartosz Białek, Paweł Żyra czy Łukasz Poręba, ale także dwójka zawodników Armii Polkowice - Kacper Muszyński i Patryk Kłak. Dodatkowo, zawodniczka sportów walki z polkowickiego klubu, Ewa Kauch, poprowadzi symboliczną rozgrzewkę.

Jeśli nie macie więc planów na sobotnie popołudnie, to serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na stronie organizatora.