Akcja #PoczytajMY w Szklarach Górnych

Akcja #PoczytajMY w Szklarach Górnych

W środowy poranek zawodnicy drugiej drużyny KGHM Zagłębia Lubin, Eryk Sobków i Karol Żmijewski, wraz z Krecikiem zawitali do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „PoczytajMY”.

24 sty Autor Zagłębie Lubin S.A. Posłuchaj piłkarza

Zaraz po wejściu do ośrodka zawodnicy zostali ciepło przywitani przez wszystkich uczestników spotkania, jednakże na najmłodszych dzieciach największe wrażenie zrobił... Krecik. Po przejściu do sali i przedstawieniu programu wydarzenia, przeszliśmy do czytania wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Eryk przedstawił „Kaczkę Dziwaczkę” i „Lokomotywę”, Karol zaś „Lenia” i „Samochwałę”.

Dzieci w pełnym skupieniu wysłuchały wszystkich prezentowanych utworów, odpowiadając później na pytania związane z wierszami. Ważnym elementem spotkania były również prace manualne, które dodatkowo pobudziły kreatywność i wyobraźnię u dzieci. Akcja zakończyła się wspólnymi zdjęciami, by utrwalić ten udany i wartościowo spędzony czas.

Podopieczni Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie od najmłodszych lat są uwrażliwiani na drugiego człowieka. Nieustannie pracujemy nad tym, by kształtować nie tylko świetnych sportowców, ale również dobrych ludzi, utożsamiającymi się z wartościami wyznawanymi przez klub.

Dziękujemy Paniom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, które zorganizowały całe przedsięwzięcie. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć kolejną cegiełkę do budowy nowych pokoleń Miedziowej Tożsamości.

Do zobaczenia ma Stadionie Zagłębia!