Z WIZYTĄ W POGONI ŚWIERZAWA / CSR / KGHM Zagłębie Lubin
Z WIZYTĄ W POGONI ŚWIERZAWA

Z WIZYTĄ W POGONI ŚWIERZAWA

Na zaproszenie działaczy Pogoni Świerzawa, przeprowadziliśmy trening dzieciom, będącym częścią tego klubu. W rolę trenerów wcielili się dwaj zawodnicy z AP KGHM Zagłębie, Kacper Laskowski i Borys Borowiec. Ten wyjazd był jednym z wielu, mających na celu nie tylko edukowanie z zakresu żywienia i aktywności fizycznej, ale również budowanie więzi z Zagłębiem.

25 sty Autor Zagłębie Lubin S.A. Zagłębie FIT Klub

Wizytę rozpoczęliśmy niemal od razu rozmową dotyczącą zdrowego żywienia. Omówiliśmy podstawy zbilansowanego jedzenia, przypomnieliśmy o regularnym piciu wody oraz zwróciliśmy uwagę na niezbędny odpoczynek. Następny w kolejności był test wiedzy o Zagłebiu Lubin, który dzieci zdały celująco, wygrywając przy tym klubowe gadżety. Ubrani w piłkarskie stroje i gotowi na rozpoczęcie zajęć sportowych, przeszli pod skrzydła Kacpra Laskowskiego i Borysa Borowca, czyli dwóch zawodników akademii Zagłębia, którzy tego dnia pełnili funkcję trenerów. 

Solidna, angażująca rozgrzewka przygotowała dzieci do treningu, podczas którego rywalizowali w wyścigach, zagrali w sportowe kółko i krzyżyk oraz rozegrali kilka mini-meczów, mierząc się z trenerami. Granie przeciwko zawodnikom Zagłębia z pewnością było dla nich dodatkową motywacją. Po zakończeniu sportowych atrakcji był czas na jeszcze chwilę rozmów i wspólne, pamiątkowe zdjęcie. 

Praca z najmłodszymi fanami Zagłebia Lubin sprawia nam ogromną radość. Jeździmy do szkół, fanklubów i klubów partnerskich nie tylko ucząc podstaw zdrowego żywienia i zachęcając do podjęcia aktywności fizycznej. Naszym nadrzędnym celem, który skupia wszystkie wymienione działania, jest budowanie kolejnych pokoleń Miedziowej Tożsamości.