Debiuty i krok od Mistrzostwa Polski / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
Debiuty i krok od Mistrzostwa Polski 14 cze

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w wykonaniu drużyn AP KGHM Zagłębie.

14 cze 2021 10:49

Akademia

II drużyna

W sobotnim meczu trenerzy KGHM Zagłębia II zdecydowali się na nieco inny niż dotychczas skład pozostawijąc poza boiskiem, chociażby Kacpra Zająca i dając pierwszą szansę Szymonowi Panasiukowi. Całe spotkanie było w miarę wyrównane. W pierwszych 45 minutach swoją okazję na zdobycie gola miał Błażej Czuban, ale ostatecznie piłka nie trafiła do bramki Stali. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy dobrą akcję przeprowadzili goście, jednak czujnie w bramce zachował się Furtak. Do przerwy wynik w Lubinie był bezbramkowy. W drugiej odsłonie gra wyglądała podobnie, aż do doliczonego czasu, kiedy to w ostatniej akcji meczu Mateusz Chmarek zdobył swojego pierwszego gola i tym samym zagwarantował drużynie 3 punkty.

Całe spotkanie pomimo dużej dawki deszczu obfitowało również w pozytywy, jakimi były debiuty młodych zawodników w seniorskich rozgrywkach. Po raz pierwszy w rezerwach KGHM Zagłębia wystąpili: Szymon Panasiuk, Odyseusz Sygieniewicz, Michał Nagrodzki oraz Rafał Dzidek. Całej czwórce gratulujemy!

Trener Jarosław Krzyżanowski:

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego spotkania. Do meczu przystępowaliśmy z pewną dozą niepewności w związku z pojawieniem się w składzie młodych debiutantów. Po nieprzekonywującej pierwszej połowie w kolejnych 45 minutach przyjęliśmy zdecydowanie inicjatywę, tworząc kilka sytuacji bramkowych. W drugiej połowie przeciwnicy ograniczyli się do obrony naszych ataków. Upór i determinacja naszej młodej drużyny zostały nagrodzone w ostatniej minucie spotkania po sfinalizowaniu przez Mateusza Chmarka akcji naszego zespołu. Gratulacje dla chłopaków, a w szczególności dla debiutantów.

KGHM Zagłębie II - Stal Brzeg 1:0 (0:0)

Bramka: Chmarek 90+3'

Zagłębie: 1. Furtak - 2. Kłudka, 3. Panasiuk (45' Sygieniewicz), 4. Romanski, 5. Sobczak, 6. Galas, 7. Laskowski (88' Dzidek), 8. Kizyma, 9. Czuban (60' Nagrodzki), 10. Adamski, 11. Hanc (45' Chmarek).

U-18

W niedzielę w ramach 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zespół U-18 prowadzony przez trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego wygrał z Escolą Varsovia 4:0 (2:0). Dzięki tej wygranej Miedziowi zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, tracąc jeden punkty do Pogoni Szczecin. O medalach zadecyduje ostatni mecz z liderem.

Trener Marcin Ciliński:

Zagraliśmy poprawnie taktycznie. Wynik jest wysoki. Myślę, że nie było w nas jakieś wielkie presji, my bynajmniej jej nie wytwarzaliśmy. Chłopacy sami wiedzą, że przyszedł moment  gry o wysokie cele. Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że pojedziemy za tydzień do Szczecina i tam może się wszystko wydarzyć. Możemy zdobyć Mistrzostwo Polski lub być poza podium.

Zagłębie - Escola Varsovia 4:0 (2:0)

Bramki: Masiak, Zając, Sławiński, Dzidek

Zagłębie: 1. Weirauch - 2. Kolan (81' Panasiuk), 3. Czerwiński, 4. Rogalski, 5. Karasiński, 6. Kocaba (71' Sygieniewicz), 7. Siga (60' Chmarek), 8. Zając, 9. Sławiński, 10. Kusztal, 11. Masiak (81' Dzidek).

U-17

Podopieczni trenerów Sebastiana Szwedy i Przemysława Chojnowskiego rozegrali na wyjeździe mecz z Rozwojem Katowice. Miedziowi wygrali wysoko, bo aż 7:0.

Trener Sebastian Szweda:

Jesteśmy zadowoleni z postawy, którą zaprezentowaliśmy. Chcieliśmy bardzo wyraźnie kontrolować przebieg spotkania, mając inicjatywę poprzez utrzymywanie się przy piłce. Te główne założenie zostało dobrze zrealizowane, przez co mogliśmy wprowadzać w nasz atak pozycyjny różne rozwiązania kombinacyjne, wypracowując w ten sposób bramkowe szanse. Staraliśmy się również zespołowo kontrolować sytuacje defensywne, uniemożliwiając rywalowi rozwijanie ataków i dochodzenie do bramkowego zagrożenia. Zespół pokazał styl, oczekiwane nastawienie, dobry poziom taktyczny i jakość piłkarską - aspekty, które są dla nas ważne i które pozwalają dokonywać postępów młodym zawodnikom. Gratulacje dla całego zespołu.

Rozwój Katowice - Zagłębie 0:7 (0:2)

Bramki: Nowak (dwie), Szafranek, Terlecki, Świątek (dwie), Szafranek (k.)

Zagłębie: 1. Radziński - 2. Maliszewski, 3. Sochań, 4. Nowacki (61' Basta), 5. Frankowski, 6. Łoboda, 7. Kozdroń (70' Leopold O.) , 8. Terlecki, 9. Szafranek, 10. Kubacki (75. Maćków), 11. Nowak (67' Świątek).

U-16

Drużyna U-16 w wyjazdowym spotkaniu DLJM zmierzyła się z ekipą WKS Śląsk Wrocław, pokonując gospodarzy 2:1. Bramki dla Zagłębia zdobyli Woźny i Nowak.

Trener Tomasz Bożyczko:

Początek meczu to słaba reakcja na długie podanie, przez co w piątej minucie straciliśmy bramkę. Jednakże przez całe spotkanie mieliśmy wyraźną przewagę nad rywalem. Dobrze realizowaliśmy nasze założenia. Przeciwnik walczył o utrzymanie, grał twardo i agresywnie. Dobrze funkcjonowaliśmy w pressingu średnim, z którego stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, chociaż czasami traciliśmy płynność gry. Wystąpiliśmy przez całe spotkanie z jedną zmianą, co pokazuje, że chłopaki stanęli na wysokości zadania. Cały sezon i mocne 2 miejsce tego zespołu w lidze pokazuje jaki kawał dobrej roboty wykonali Ci chłopacy.

WKS Śląsk Wrocław - Zagłębie 1:2 (1:1)

Bramki: Woźny, Nowak

Zagłębie: Bielak - Frankowski, Martin, Tarkowski, Czapski, Gacal, Gałka, Sowiecki, Popielec, Woźny (46’ Nowak), Ausfeld, Leopold.

U-15

W sobotę do walki o ligowe punkty w CLJ U-15 przystąpił zespół prowadzony przez trenerów Marka Sienkiewicza i Dominika Bogusza. Miedziowi bez większych problemów wygrali z GKS Katowice 6:0 (4:0).

Zagłębie - GKS Katowice 6:0 (4:0)

Bramki: Skoczylas (trzy), Kaczmarek, Sokołowski, Szostak

Zagłębie: 1. Matys (55' Matysek) - 2. Dorożko (41' Kordus), 3. Orlikowski, 4. Sobek (50' Łazor), 5. Sokołowski, 6. Niedźwiedź (41' Wandachowicz), 7. Droździk, 8. Dziewiatowski, 9. Skoczylas (50' Szostak), 10. Kaczmarek, 11. Reguła (41' Stańczak).

U-14

Pewne ligowe zwycięstwo odnieśli także podopieczni trenerów Emila Nowakowskiego i Sławomira Wałowskiego, którzy pokonali Łużyce Lubań 7:1.

Trener Emil Nowakowski:

Zdecydowana, pewna wygrana w spotkaniu z przeciętnym przeciwnikiem. Zespół gospodarzy sprawiał nam trochę kłopotów przez pierwsze 25-30 minuty gry. Jednak brało się to bardziej z naszego braku spokoju i niedokładności w rozegraniu niż z jakości drużyny z Lubania. Poprawiliśmy te elementy, kilka razy przyspieszyliśmy grę i zdominowaliśmy przeciwnika szczególnie w drugiej połowie.

Łużyce Lubań - Zagłębie 1:7

Bramki: Szulc (trzy), Nowogoński K. (dwie), Ośka, Skrobich

Zagłębie: Słobodzian - Ratajczak, Skrobich, Raniś, Michura, Zinkowski, Dzhemaydin, Siciński, Szulc, Nowogoński K. Bomba.

U-12 Miedziana

Trener Karol Gracz:

Od początku meczu narzuciliśmy własny styl. Graliśmy kreatywnie, utrzymywaliśmy się przy piłce, co przynosiło nam wiele akcji bramkowych. Zabrakło nam chłodnej głowy przy golu przeciwnika. Wystąpiliśmy dzisiaj bez rezerwowych, co spowodowało, że pod koniec meczu to zespół przeciwny dochodził do sytuacji strzeleckich. Jestem dumny z drużyny, chłopacy zostawili sporo zdrowia na boisku i pokazali dobrą jakość piłkarską.

Zagłębie - Górnik Złotoryja

Zagłębie: Bielak - Tomaszewski, Domarecki, Wingert, Berkowski, Baranowski, Styczyński, Bąk, Kożyczak, Garboś.

U-12 Biała

Trener Przemysław Kotlarz:

Od początku szybko zdominowaliśmy przeciwnika, wskutek czego zdobyliśmy bramkę. Zagraliśmy bardzo dobrze w ofensywie, stwarzając wiele sytuacji. W pierwszej połowie w defensywie popełniliśmy kilka błędów, ale po skorygowaniu naszego ustawienia w kolejnej fazie rozgrywek nie pozwoliliśmy już przeciwnikowi na zbyt wiele.

Zagłębie - Konfeks Legnica

Zagłębie: Garboś - Duczkowski, Hadalski, Rybka, Bużdygan, Mirek, Krzyżanowksi, Foks, Ośka.