Zawodnicy pierwszej drużyny rozpoczęli przygotowania 14 cze

Zawodnicy pierwszej drużyny rozpoczęli przygotowania

Koniec oczekiwań! Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin wrócili do treningów. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co się dziś działo i jak wyglądają dalsze plany Miedziowych.

14 cze 2021 16:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Już dziś przygotowania do nowego sezonu rozpoczął pierwszy zespół KGHM Zagłębia Lubin. Po kilkutygodniowej przerwie na regenerację Miedziowi wrócili do klubu. Po krótkim czasie na przywitanie, o godzinie 13:00 wszyscy poddali się testom wymazowym. Jaki był ich efekt? Wszyscy są zdrowi i gotowi do działania. 

Zanim Miedziowi udali się na swój pierwszy trening, najpierw spotkali się razem szatni, gdzie przywitali się z trenerem oraz mieli czas, żeby się przebrać i porozmawiać. O godzinie 14:45 wybiegli na pierwszą jednostkę treningową. Jak wygląda sytuacja kadrowa Zagłębia na początku okresu przygotowawczego? Obecnie brakuje czterech zawodników. Karola Podlińskiego i Lorenco Simicia, zatrzymały sprawy prywatne i do zespołu dołączą już jutro. Brakuje również wypożyczonego do Chrobrego Głogów Kacpra Bieszczada, który dostał dwa dodatkowe dni na regenerację. Na zajęciach zabrakło także Jakuba Sypka, który leczy uraz.  

Na treningu, prócz zawodników pierwszego zespołu, pojawiło się także kilku młodych graczy z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia, między innymi Daniel Dudziński, Milan Posmyk czy Tomasz Pieńko, którym sztab Miedziowych bacznie będzie się w najbliższych dniach bacznie przyglądać. 

Co czeka KGHM Zagłębie w najbliższym czasie? Do 9 lipca Miedziowi będą trenować na własnych obiektach. Już 25 czerwca czeka nas pierwszy sparing. Rywalem podopiecznych Martina Seveli będzie trzecia drużyna minionego sezonu, Pogoń Szczecin. Pięć dni później zmierzymy się z Lechem Poznań. Przed wyjazdem na obóz, czeka nas jeszcze jeden sparing, z rywalem zza miedzy, Miedzią Legnica. Następnie lubinianie udadzą się do Opalenicy, gdzie będą kontynuować przygotowania do sezonu. Tam zmierzymy się z czeską Sigmą Ołomuniec oraz Wartą Poznań.  

Początek sezonu planowany jest na 23 lipca.