Juniorzy Akademii KGHM Zagłębie mistrzami jesieni! / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
Juniorzy Akademii KGHM Zagłębie mistrzami jesieni! 18 lis

Juniorzy Akademii KGHM Zagłębie mistrzami jesieni!

Występująca w Centralnej Lidze Juniorów drużyna U-18 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin na półmetku rozgrywek okazała się bezkonkurencyjna i przez przerwę zimową będzie zajmować pozycję lidera rozgrywek. Również na pierwszym miejscu „przezimują” młodsi koledzy z U-15, którzy w ostatnim meczu rundy pokonali FC Academy Wrocław 5:0.

18 lis 2019 16:00

Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Podopieczni Marcina Cilińskiego i Pawła Sochackiego (U-18) w ostatnim spotkaniu roku 2019 zremisowali na boisku Górnika Zabrze 2:2, tracąc drugie trafienie dopiero w ostatniej minucie gry. Mimo wszystko remis i tak zapewnił młodym adeptom pozycję lidera. Po 15. kolejce zawodnicy U-18 mają trzydzieści pięć punktów, o dwa więcej od drugiej w tabeli Legii Warszawa. W trakcie trwania całej rundy jesiennej wygrywali aż jedenaście razy, dwukrotnie remisując i tyle samo razy uznając wyższość rywala. Jak pokazują liczby, młodzi zawodnicy akademii grają niezwykle efektywnie, bowiem zaaplikowali swoim przeciwnikom aż 37 bramek, będąc pod tym względem drugą drużyną CLJ (pierwszy Śląsk ma trafień 39) i tracąc tylko 16…czyli najmniej z całej ligi.

Z kolei młodsi koledzy, zawodnicy trenerów Krzysztofa Ciuksy i Przemysława Zatwardnickiego po 14. seriach sezonu 2019/2020 uplasowali się na pierwszym miejscu z dorobkiem 37 punktów, strzelając aż 58 bramek i tracąc tylko 8. Nad drugim w tabeli Rozwojem Katowice mają 6 punktów przewagi i to pomiędzy tymi dwa zespołami rozstrzygnie się walka o mistrzostwo grupy C rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15


Przed młodymi zawodnikami „Miedziowych” jeszcze długa droga do profesjonalnego sportu i tym samym pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin. Niemniej, za postawę w pierwszej części rozgrywek należą się słowa uznania.