Juniorzy w czubie tabeli | PODSUMOWANIE RUNDY 22 gru

Juniorzy w czubie tabeli | PODSUMOWANIE RUNDY

Podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Pawła Sochackiego mają za sobą udaną rundę jesienną, którą zakończyli na 3. miejscu w tabeli. Jak pierwszą część sezonu 2020/2021 ocenia szkoleniowiec Miedziowych? Zapraszamy na podsumowanie jesieni w wykonaniu juniorów starszych AP KGHM Zagłębie!

22 gru 2020 10:40

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

W sobotę 12 grudnia zakończyła się runda jesienna w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18. Śląsk Wrocław przegrał z Jagiellonią Białystok, co wyjaśniło sytuację w tabeli. Co prawda Jaga ma wciąż do rozegrania zaległy mecz z Arką Gdynia, ale przełożony on został już na przyszły rok. Miedziowi przez całą rundę spisywali się dobrze i ostatecznie zajęli wysokie trzecie miejsce. Rywalizację o pozycję lidera przegrali minimalnie, bo o 2 punkty, z Wisłą Kraków. Tegoroczne rozgrywki są jednak bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt, że zarówno zajmująca drugie miejsce Pogoń Szczecin, jak i znajdujący się na piątej pozycji Śląsk Wrocław mają po 32 punkty. 

Lubinianie rozgrywki zaczęli od remisu z SMS-em Łódź, ale już w 2. kolejce zwyciężyli z Lechią Gdańsk. Miedziowych charakteryzowała walka do końca i twardy charakter. Idealnym przykładem jest w tym przypadku mecz wyjazdowy z Arką Gdynia. Podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Pawła Sochackiego musieli od 24 minuty grać w osłabieniu, a dodatkowo stracili bramkę tuż przed przerwą. To ich jednak nie załamało. Na drugą część spotkania wyszli niezwykle zmotywowani i rozgromili przeciwników, zdobywając aż 5 bramek. Warto też podkreślić, że Miedziowi zamienili własne boisko w „twierdzę” i nie przegrali żadnego domowego pojedynku.

Zajmowane obecnie trzecie miejsce jest doskonałą pozycją wyjścia przed drugą częścią rozgrywek, która na pewno nie będzie łatwiejsza. Wyrównana walka w sezonie 2020/21 z pewnością przyniesie jeszcze dużo emocji, które nie opadną aż do ostatniej kolejki.

Trener Marcin Ciliński:

- Generalnie z rundy jesteśmy zadowoleni. Miejsce, które osiągnęliśmy, jest dobre. Również, jeżeli chodzi o rozwój indywidualny zawodników, to jesteśmy zadowoleni. Zapewne kilku piłkarzy już niedługo będzie przygotowywać się do drugiej części sezonu z rezerwami. Jeżeli popatrzymy na wiek zawodników, którzy grali w tej rundzie, to wyjdzie, że byliśmy najmłodszym zespołem w tegorocznej CLJ. Mieliśmy małe wpadki z zespołami niżej notowanymi, ale liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana, o czym świadczy czołówka tabeli. Różnice punktowe są tam niewielkie.  Jesteśmy usatysfakcjonowani, tym bardziej że obecna sytuacja jest trudna, co wpłynęło na przekładanie spotkań i częste problemy kadrowe, które uzupełnialiśmy zawodnikami z młodszych zespołów. Myślę, że moglibyśmy być wyżej w tabeli, gdyby nie wspomniane potknięcia. Szczególnie szkoda tego ostatniego meczu w Gdańsku, gdzie byliśmy drużyną lepszą i mieliśmy swoje sytuacje. Rok mogliśmy kończyć nawet na pozycji lidera. O tym, co będzie w 2021, dopiero się przekonamy. Dużo zależy od tego, jaka będzie sytuacja kadrowa. Jednak najważniejsze jest to, że Ci młodsi zawodnicy będą się ogrywać, zdobywać doświadczenie i łatwiej będzie im wchodzić do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-18.

STATYSTYKI

Miejsce w tabeli: III

Bramki strzelone: 28

Bramki stracone: 21

Bilans u siebie / bramki: 5W – 3R – 0P / 15:7

Bilans na wyjeździe / bramki: 4W – 2R – 3P / 13:14

Strzelcy bramek:

  1. Oliwier Sławiński – 11 bramek (ex aequo 3. miejsce w klasyfikacji ogólnej)
  2. Marcel Górski – 4 bramki
  3. Paweł Kruszelnicki – 3 bramki
  4. Adrian Bukowski, Rafał Dzidek, Kacper Zając – 2 bramki
  5. Szymon Karasiński, Kacper Masiak, Tomasz Pieńko, Milan Posmyk – 1 bramka