Karol Habrzyk nowym dyrektorem bursy AP KGHM Zagłębie 3 sty

Karol Habrzyk nowym dyrektorem bursy AP KGHM Zagłębie

Nowym dyrektorem niepublicznej bursy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie został pochodzący z Wadowic 39-letni Karol Habrzyk. Nowy dyrektor jest magistrem wychowania fizycznego oraz menadżerem sportu, ukończył także studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Karol Habrzyk posiada 17-letnie doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą.

3 sty 2019 19:25

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Nowy dyrektor bursy z piłką nożną w różnym charakterze jest związany od blisko 30 lat. Jako zawodnik Garbarni Kraków przedwcześnie musiał zakończyć przygodę z piłką z powodu poważnej kontuzji kolana. Karol Habrzyk w wyniku problemów ze zdrowiem podjął decyzję o realizowaniu się przy futbolu w inny sposób. Między innymi uczęszczał na różne kursy trenerskie oraz brał udział w licznych stażach (m.in. w Wiśle Kraków oraz dwukrotnie La Masii, akademii FC Barcelona). Po zakończeniu studiów założył Parafialono-Uczniowski Klub Sportowy "Karol" Wadowice, którego w ostatnich 15 latach był prezesem i trenerem. Karol Habrzyk ma także doświadczenie w pracy na stanowisku koordynatora sportu gminy Wadowice.

– Zagłębie Lubin i Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie to fantastyczne miejsca. Przychodzę tutaj, aby poprzez pracę wychowawczą w bursie zawodnicy akademii rozwijali się harmonijnie. W akademii będę po to, aby jak najlepiej troszczyć się o zawodników mieszkających w bursie i chciałbym żeby każdy czuł się tutaj jak w domu. Chcę inspirować zawodników, aby stawali się lepszymi ludźmi i zwiększali swoją determinację w dążeniu do celów. Zamierzam do każdego z zawodników podchodzić indywidualnie, a na ich osobowości patrzeć całościowo, nie tylko pod kątem ich umiejętności i dokonań sportowych. To, że z akademii wychodzą fantastyczni piłkarze, wszyscy wiedzą, moim marzeniem jest tak inspirować tych młodych chłopców, by zmieniali świat wokół siebie na lepszy – powiedział po podpisaniu umowy nowy dyrektor bursy, Karol Habrzyk.

– Jesteśmy na etapie przeprowadzania szeregu zmian w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, które mają na celu usprawnić jej funkcjonowanie. Dokonujemy zmian strukturalnych, zatrudniliśmy już kolejnego psychologa, wprowadzamy tutoringi i lekcje dla naszych chłopców. Odnawiamy też wnętrze bursy i dokonujemy remontów. Kolejnym etapem jest zatrudnienie Karola Habrzyka na stanowisko dyrektora bursy. Wierzymy, że jego wiedza, doświadczenie, pomysły i chęć rozwoju pozwolą na to, by nasza bursa funkcjonowała na najwyższym europejskim poziomie – powiedział Mateusz Dróżdż, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

– Pierwszym moim pomysłem, który chciałbym zrealizować dość szybko, są tak zwane tutoringi dla zawodników. Zorganizujemy każdemu z zawodników tutora, który będzie ich prowadził oraz wzmacniał ich zalety i pomagał w kwestii rozwijania woli i emocji. Zacieśnimy także współpracę z rodzicami, bo mimo, że są oddaleni od swoich dzieci, ich wpływ na wychowanie i rozwój jest bardzo duży. Damy rodzicom narzędzia, które pozwolą na dobrą pracę na odległość, czy też wtedy, gdy dzieci w czasie wolnym wrócą do domów – mówi Habrzyk.

– Poważnie traktuję to wyzwanie, jakim jest praca w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie i choć z przyczyn emocjonalnych i sentymentalnych przeprowadzka nie była łatwa, patrząc na aspekt rozwojowy i chęć uczestnictwa w takim projekcie, jestem dobrej myśli. Uważam, że w Lubinie dobrze zaaklimatyzujemy się z moją rodziną – zakończył nowy pracownik Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.