Koniec rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
Koniec rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów 15 maj

Koniec rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów

Zarząd PZPN na posiedzeniu w dniu 12 maja 2020 roku zdecydował o zakończeniu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-18, U-17 i U-15 oraz Centralnej Ligi Juniorek U-17 i U-15 w sezonie 2019/2020. W przypadku CLJ U-18, jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek w sezonie 2019/2020 przyjęta została kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 17. kolejki, tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

15 maj 2020 14:00

Fot. PZPN
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Pierwsze miejsce w tabeli i tytuł Mistrza Polski CLJ U-18 zdobył Górnik Zabrze, a kolejne miejsca na podium zajęły kolejno Legia Warszawa i Zagłębie Lubin.

Marcin Ciliński (trener zespołu U-18):

- Czujemy pewien niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia to my moglibyśmy znaleźć się na pierwszym miejscu. Zaważyły o tym gole w ostatnich sekundach spotkań, kiedy traciliśmy bramki na wagę punktów z Górnikiem Zabrze i Cracovią. Cieszymy się z trzeciego miejsca, ale na starcie myśleliśmy o czymś więcej. Do końca myślałem, że może uda się inaczej dokończyć ten sezon, bo grą o mistrzostwo było zainteresowanych więcej drużyn: My, Górnik, Legia i Pogoń. Nie chcę krytykować czy oceniać, ale być może formuła rozegrania półfinału i finału pomiędzy tymi drużynami byłaby bardziej sprawiedliwa. Musimy się z tym pogodzić, że na moment zawieszenia rozgrywek to Górnik był na pierwszym miejscu i to oni zostali zwycięzcami. Dla nas najważniejszy jest rozwój indywidualny zawodników, więc bardziej może martwić to, że chłopcy wciąż nie trenują i ich rozbrat z piłką wciąż się wydłuża.

W związku z rozegraniem tylko jednej kolejki rozgrywek, kolejność drużyn w tabelach końcowych poszczególnych grup Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15 w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 nie zostanie ustalona, a wszystkie drużyny będą uczestniczyć w tych rozgrywkach w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021.

FanShop Zagłębie Lubin

FanShop Zagłębie Lubin