Koniec trzecioligowego grania / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Koniec trzecioligowego grania 15 maj

Koniec trzecioligowego grania

Decyzją Śląskiego Związku Piłki Nożnej zakończone zostały rozgrywki w III lidze grupie III. Sezon kończy się z awansami, ale bez spadków. Drużyna rezerw KGHM Zagłębia w sezonie 2019/2020 remisowała aż 11 razy, co przełożyło się na zajęcie 16. lokaty w tabeli.

15 maj 2020 13:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

HENRYK KULA, PREZES ŚL. ZPN

- Szanowni Państwo, temat zakończenia rozgrywek budzi szereg kontrowersji, dlatego jeszcze raz podkreślam, decyzja Zarządu Śl. ZPN została poparta konsultacjami z klubami, które jednoznacznie opowiedziały się za takim rozwiązaniem. Od 18 maja br. Rząd RP zezwolił na prowadzenie zajęć treningowych w większych grupach, lecz w dalszym ciągu, obowiązują obostrzenia, które uniemożliwiają prowadzenie rozgrywek oraz meczów sparingowych. Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników są dla nas priorytetem. Proszę, dbajcie o siebie i innych i z optymizmem przygotowujmy się do rozpoczęcia nowego sezonu, który po wysłuchaniu Waszego głosu, chcemy rozpocząć jak najszybciej.

ADAM BUCZEK, TRENER KGHM ZAGŁĘBIA II 

- Powiem tak - szkoda, że nie gramy w piłkę, ale musimy zaakceptować decyzję, która została podjęta celem ochrony zdrowia i bezpieczeństwa zespołów. Akurat na ten moment zajmujemy miejsce w części spadkowej tabeli, sami jesteśmy sobie winni, ale przyznam, że obawiałem się scenariusza, gdzie zakończono by rozgrywki z uwzględnieniem spadków, nie dając nam tym samym szans na walkę o lepszą lokatę. Teraz pozostaje nam kontynuować indywidualną pracę z zawodnikami i szykować się na nowy sezon.