LIDER RUNDY JESIENNEJ | PODSUMOWANIE CLJ U-15 / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
LIDER RUNDY JESIENNEJ | PODSUMOWANIE CLJ U-15 14 gru

LIDER RUNDY JESIENNEJ | PODSUMOWANIE CLJ U-15

Drużyna U-15 prowadzona przez trenerów Marka Sinkiewicza i Dominika Bogusza zakończyła rundę jesienną w Centralnej Lidze Juniorów na fotelu lidera. Jak rywalizację w tej części sezonu ocenił pierwszy szkoleniowiec Miedziowych? Zapraszamy na podsumowanie jesieni w wykonaniu zawodników AP KGHM Zagłębie!

14 gru 2020 14:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Miedziowi do rozgrywek przystąpili dopiero 22 sierpnia 2020. Ominęła ich pierwsza kolejka, którą rozegrali na początku września. Inauguracyjne spotkanie rozegrali w ramach drugiej serii gier, a ich przeciwnikiem był Śląsk Wrocław. Derbowy pojedynek zakończył się po myśli Zagłębia, które odnotowało wygraną 2:0.

W kolejnych spotkaniach lubinianie prezentowali równą, wysoką dyspozycję, nie dając większych szans swoim przeciwnikom. Pierwszej, a zarazem jedynej, porażki w sezonie, Miedziowi doznali 4 listopada, kiedy rozgrywali zaległe spotkanie z FC Wrocław Academy. Ostatecznie adepci Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie zdobyli 37 punktów. W ciągu 14 spotkań rundy jesiennej wygrali 12 razy, raz zremisowali i zaliczyli jedną porażkę.

TRENER MAREK SINKIEWICZ:

- Myślę, że możemy być zadowoleni z przebiegu rundy. Udało nam się zakończyć tę część sezonu na fotelu lidera. Taki był nasz cel. Zawsze wychodząc na boisko, zakładamy, że chcemy wygrać. To się przełożyło na wynik końcowy w tabeli. Jednakże najważniejszym pozostaje progres zespołu. Poczynając od sierpnia, chłopcy robili postępy i to nas najbardziej cieszyło. Taki jest cel Akademii. Priorytety się nie zmieniają, chłopcy mają robić postępy i rozwijać się indywidualnie. Naszym zadaniem jest jednak, żeby rozwijali się również jako zespół i walczyli o najwyższe cele. Wiemy, że Centralna Liga Juniorów kończy się grą o Mistrzostwo Polski i właśnie w tych finałach chcielibyśmy się znaleźć. Jak wszystkie zespoły w Polsce przez pandemię mieliśmy pewne problemy. Generalnie można ocenić, że uniknęliśmy drastycznych momentów. Pamiętam jednak, że w pewnym momencie mieliśmy treningi wstrzymane na tydzień i musieliśmy z marszu wskoczyć w rytm meczowy. To odbiło się przegraną we Wrocławiu, naszą jedyną porażką w tej rundzie. To jest ten znak covidowy, który się na nas odcisnął.STATYSTYKI U-15:

Miejsce w tabeli: I

Bramki strzelone: 62

Bramki stracone: 9

Bilans u siebie: 6W-1R-0P

Bilans na wyjeździe: 6W-0R-1P

Strzelcy bramek:

  1. Patryk Szostak - 11 bramek,
  2. Mateusz Skoczylas - 10 bramek,
  3. Cyprian Popielec - 8 bramek,
  4. Fabian Sowiecki - 6 bramek,
  5. Damian Sokołowski, Marcel Reguła, Kacper Kaczmarek - 4 bramki,
  6. Igor Orlikowski, Oskar Droździk - 3 bramki,
  7. Igor Stańczak, Natan Niedźwiedź, Jan Dorożko, Kacper Szulc, Oskar Kordus - 1 bramka,

Bramki strzelone w I połowie: 25

Bramki strzelone w II połowie: 37

Bramki stracone w I połowie: 3

Bramki stracone w II połowie: 6