Przegląd prasy po meczu derbowym / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po meczu derbowym 14 gru

Przegląd prasy po meczu derbowym

W piątek KGHM Zagłębie Lubin wygrało 2:1 ze Śląskiem Wrocław w 45. Derbach Dolnego Śląska. Bramki dla “Miedziowych” zdobyli Dejan Dražić oraz Kamil Kruk. To właśnie trafienie 20-latka z ostatnich minut spotkania oraz fenomenalna postawa golkipera gości zdominowały artykuły w krajowych i regionalnych mediach. Zapraszamy na przegląd prasy po tym spotkaniu.

14 gru 2020 10:18

Inne

Meczyki.pl

“Zagłębie Lubin rzutem na taśmę wygrało ze Śląskiem. Fenomenalna interwencja Szromnika poszła na marne”

Zagłębie Lubin wygrało 2:1 ze Śląskiem Wrocław w drugim piątkowym meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem w 94. minucie został Kamil Kruk. Wcześniej fenomenalną interwencją popisał się Michał Szromnik.

Więcej - KLIK

***

Sportowefakty.wp.pl

“PKO Ekstraklasa. Zagłębie - Śląsk. Wejście smoka Kamila Kruka”

Kamil Kruk zapamięta swoją premierową bramkę w PKO Ekstraklasie bardzo długo. Wszedł na boisko w doliczonym czasie gry i po dwóch minutach strzelił gola na wagę trzech punktów! KGHM Zagłębie pokonało Śląsk Wrocław 2:1.

***

Gol24.pl

“PKO Ekstraklasa. Derby dla Zagłębia Lubin. Michał Szromnik z interwencją sezonu, ale Śląsk Wrocław i tak przegrał”

PKO Ekstraklasa. Derby Dolnego Śląska rzutem na taśmę dla Zagłębia Lubin. "Miedziowi" wygrali ze Śląskiem Wrocław 2:1 (0:1), a decydująca bramka padła tuż przed ostatnim gwizdkiem. Czy lubinianie zawdzięczają wynik błędowi sędziowskiemu?

To były inne derby od derbów Krakowa. Przy Kałuży najważniejsza okazała się walka o każdy centymetr boiska, tu po prostu liczyła się gra. A że trzeba było grać do końca to najlepiej świadczy ostateczny wynik.

***

Weszlo.com

“Zagłębie wygrało, bo chciało mu się grać w piłkę”

To są detale: Sebastian Bergier zaliczył debiut w tym sezonie dla Śląska, w pierwszym kontakcie zrobił rękę, w końcówce wystawił piłkę na gola dla Zagłębia. Kamil Kruk zaliczył pierwsze minuty w sezonie, strzelił dającą zwycięstwo w derbach bramkę. Ale te detale z czegoś jednak wynikają. Na przykład z tego, że Śląsk w drugiej połowie zagrał tak źle, jak – nie przymierzając – Śląsk na wyjeździe. Uprawiał może jakąś dyscyplinę, ale to nie była piłka nożna. Miedziowi natomiast piłkę nożną faktycznie uprawiali i wygrali zasłużenie.

***

Mkszaglebie.pl

“DERBY DLA ZAGŁĘBIA! | Raport: Zagłębie 2:1 Śląsk”

Zagłębie Lubin rządzi na Dolnym Śląsku! "Miedziowi" w 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy pokonali Śląsk Wrocław 2:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry młodzieżowiec Kamil Kruk.

***

Przegladsportowy.pl

“Dziobnięcie Kruka! Dwudziestolatek dał Zagłębiu zwycięstwo w derbach Dolnego Śląska”

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry 20-letni obrońca Kamil Kruk dał Zagłębiu Lubin zwycięstwo w meczu ze Śląskiem Wrocław.

W derbowych meczach nie bierze się jeńców, nie ma mowy o półśrodkach, remis jest jak porażka, bo z kim jak z kim, ale z derbowym rywalem punktami nie wypada się dzielić. Kości muszą trzeszczeć, a murawa palić pod stopami piłkarzy, jeśli nawet jest przenikliwy chłód. Innego nastawienia kibice nie wybaczą, w tych sprawach potrafią być małostkowi i pamiętliwi. Dziwić to może tylko kogoś, kto nie ma pojęcia o naturze derbowych konfrontacji.

***

E-legnickie.pl

“Derby walki dla Zagłębia”

Gdyby Miedziowi nie wygrali derbowego starcia ze Śląskiem, mogliby pluć sobie w brodę i mówić o wielkim pechu. Zagłębie pewnie nie grało idealnie, ale pod względem samych sytuacji podbramkowych wypracowanych pod bramką Szromnika musiało po prostu ten mecz wygrać. Jak na ironię losu trzy punkty Miedziowym nie zapewnił Samuel MRAZ, który w derbach ma na sumieniu co najmniej trzy stuprocentowe zmarnowane okazje na zdobycie gole (raz pomógł mu bramkarz Śląska), lecz 20-letni wychowanek Akademii Piłkarskiej Zagłębia - Kamil KRUK.

***

Miedziowe.pl

“Działo się od samego początku”

Patrząc na przebieg dzisiejszych derbów w PKO Ekstraklasie, można bardzo żałować, że drużyny nie miały wsparcia z trybun i kibice nie mogli zobaczyć tego pojedynku. KGHM Zagłębie podejmowało Śląsk Wrocław i od pierwszej akcji działo się sporo na murawie lubińskiego stadionu.

Zmiedzi.pl

"45. derby dla Lubina. Kamil Kruk bohaterem Zagłębia!​​​​​​​"

Ależ emocje w derbach Dolnego Śląska. Można tylko żałować, że z powodu epidemii, kibice nie byli świadkami piłkarskiej uczty. Zagłębie przegrywało już 0:1 po golu Exposito. Miedziowi wyrównali w drugiej połowie po strzale Drazicia z rzutu karnego. Losy meczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie, gdy wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Kruk mocnym uderzeniem pokonał Szromnika.