Ze Śląskiem o półfinał Mistrzostw Polski | Zapowiedź meczu CLJ U-17 3 cze

Ze Śląskiem o półfinał Mistrzostw Polski | Zapowiedź meczu CLJ U-17

Przed podopiecznymi trenera Tomasza Bożyczki szansa na awans do półfinału Mistrzostw Polski. By tak się stało, Miedziowi muszą pokonać na własnym boisku Śląsk Wrocław. Każdy inny wynik sprawi, że awans będzie uzależniony od końcowego wyniku w meczu Rakowa Częstochowa. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

3 cze 2022 12:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Cel: 3 punkty i awans

Jedynym celem naszych zawodników na to spotkanie będzie wygrana, która pozwoli naszej drużynie na awans do półfinału Mistrzostw Polski. Oczywiście każdy inny wynik także może dać nam awans, lecz wtedy wszystko byłoby uzależnione od końcowego wyniku w starciu Zagłębia Sosnowiec z Rakowem Częstochowa. "Medaliki", bowiem przed tą kolejką tracą w tabeli do Zagłębia jeden punkt. Wrocławianie natomiast także mają o co grać, bowiem zwycięstwo w Lubinie pozwoliłoby im powalczyć o trzecią lokatę na zakończenie zmagań, a przy porażce i zwycięstwie Zagłębia Sosnowiec, mogą spaść na piątą lokatę.

Dom-Wyjazd

Zagłębie w sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach domowych jest niepokonane. Składa się to na pięć wygranych oraz jeden remis, w kwietniowym starciu z Odrą Opole. Warto wspomnieć, że Miedziowi stracili na własnym boisku zaledwie trzy bramki, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. Do tego dochodzi szesnaście zdobytych bramek. Śląsk natomiast w rundzie wiosennej lepiej radzi sobie na własnym boisku aniżeli w spotkaniach wyjazdowych. W sześciu meczach zdobyli sześć punktów, co przekłada się na dwa zwycięstwa w starciach z Odrą Opole oraz Miedzią Legnica. Ich bilans bramkowy na wyjeździe to 12:17.

Poprzednie starcie

W pierwszym meczu pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem rozegranym 15 kwietnia na boisku we Wrocławiu, górą byli Miedziowi, którzy pokonali rywali ze stolicy Dolnego Śląska 3:1. Wszystkie bramki dla naszego zespołu padły w pierwszej części spotkania. W 9. minucie wynik otworzył Bartłomiej Wandachowicz, sześć minut później podwyższył Oskar Kozdroń, a w 27. minucie ostatnią bramkę dla Zagłębia zdobył Tobiasz Starosta. Jedynego gola dla Śląska zdobył Eryk Sikora w 48. minucie meczu.