Cel na środę? Trzy punkty! 25 maj

Cel na środę? Trzy punkty!

W środę 26 maja KGHM Zagłębie II zmierzy się na własnym boisku z Lechią Zielona Góra. Zapraszamy na zapowiedź spotkania 33. kolejki III grupy III ligi.

25 maj 2021 13:22

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Porażka z wiceliderem

Miedziowi spodziewali się trudnego meczu z Polonią Bytom i niestety ulegli swoim rywalom. Mecz minionej kolejki zakończył się wynikiem 1:0 dla naszych rywali. Mimo to gra podopiecznych trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego mogła się podobać. Lubinianie przeważali przez większość spotkania, ale nie potrafili udokumentować tego bramką. Dobra postawa drużyny na boisku wicelidera napawa optymizmem. Miedziowi po tej porażce wciąż plasują się na 5. miejscu ligowej tabeli, z dorobkiem 47 punktów.

Trudna sytuacja w Zielonej Górze

Co prawda Lechia Zielona Góra nie musi obawiać się strefy spadkowej, jednak sytuacja tej drużyny nie jest ostatnio najlepsza. Zielonogórzanie nie wygrali od pięciu spotkań - ostatnie zwycięstwo na ich koncie to wygrana 4:0 z Polonią-Stal Świdnica, która miała miejsce 24 kwietnia. Od tamtego momentu trzy razy przegrali i dwukrotnie remisowali. W ostatniej serii gier musieli uznać wyższość Ślęzy Wrocław, która pokonała Lechię 3:1. Nie ma żadnych wątpliwości, że nasi rywale będą bardzo zmotywowani chęcią przerwania złej serii. 

Znajome twarze

W kadrze naszych rywali znajdziemy parę znajomych twarzy. Mowa tu oczywiście m.in. o absolwentach naszej Akademii, której barwy reprezentowali Kornel Wieczorek, Jakub Budziński czy Krzysztof Staśkiewicz. Nie można również pominąć dwóch zawodników, którzy w kadrze Lechii mają największe doświadczenie. Pierwszym z nich jest Nigeryjczyk Martins Ekwueme, który barwy KGHM Zagłębia Lubin miał okazję reprezentował od 2009 do 2012 roku. Jest on dwukrotnym mistrzem Polski z Wisłą Kraków oraz zdobywcą Pucharu Polski z Legią Warszawa. Drugim ze wspomnianych piłkarzy jest Łukasz Garguła, kolejny mistrz kraju z Wisłą Kraków. Ten pomocnik i 16-krotny reprezentant Polski z pewnością jest ważnym elementem zielonogórskiej drużyny, którą wspomaga swoim doświadczeniem. Najlepszym strzelcem Lechii jest obecnie Przemysław Mycan, który ma na swoim koncie 7 bramek. Więcej miał ich Szymon Kobusiński, ale ten zawodnik reprezentuje już barwy Puszczy Niepołomice.

Ostatni raz z Lechią

Miedziowi ostatni raz zmierzyli się z Lechią Zielona Góra w ramach 14. kolejki III ligi. Wówczas, 24 października 2020 roku, KGHM Zagłębie II pokonało swoich rywali 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił wówczas Kacper Lepczyński. Mecz charakteryzował się dużą ilością fauli. Sędzia pokazał aż 12 żółtych kartek, z czego aż 10 dla ówczesnych gospodarzy z Lechii. Miejmy nadzieję, że nadchodzący pojedynek będzie dobrym widowiskiem, po którym Miedziowi będą mogli przypisać sobie kolejne trzy punkty.

Miedziowi, powodzenia!

33. KOLEJKA III LIGI

26 maja, g. 17:00 - boisko nr 4

KGHM Zagłębie II – Lechia Zielona Góra