CLJ | Zapowiedź weekendowych zmagań / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
CLJ | Zapowiedź weekendowych zmagań 19 mar

CLJ | Zapowiedź weekendowych zmagań

Podczas zbliżającego się weekendu drużyny juniorskie Zagłębia Lubin rozegrają spotkania w trzech kategoriach wiekowych Centralnej Ligi Juniorów. Zapraszamy na krótkie zapowiedzi każdego z tych meczów.

19 mar 2021 14:10

Fot. akademiakghm.com
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

20. KOLEJKA CLJ U-18

20 marca, g. 15:30

Zagłębie Lubin – Gwarek Zabrze

Do tego spotkania podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego przystąpią w bardzo dobrych nastrojach, gdyż w poprzednim meczu świetnie wywiązali się z roli faworyta, wygrywając na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 3:0. Zwycięstwo to pozwoliło Miedziowym wspiąć się na fotel wicelidera, wyprzedzając w tabeli zespół Pogoni Szczecin.

Od wznowienia rozgrywek Miedziowi wygrali jak na razie oba swoje mecze, tydzień wcześniej pokonując również 3:0 Cracovię. Podobnie dwoma wygranymi rundę wiosenną rozpoczął zespół Gwarka, który najpierw pokonał na wyjeździe faworyzowanego Lecha Poznań 1:0, następnie zaś w takim samym stosunku bramkowym zwyciężył z Koroną Kielce. Dzięki tym dwóm zwycięstwom zespół z Zabrza wydostał się ze strefy spadkowej, z 23 punktami zajmując 12., ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli.

Na papierze zdecydowanym faworytem zdaje się być zespół Zagłębia, jednak Miedziowi z pewnością podejdą do spotkania w pełni skoncentrowani i uważni na rywala. 

3. KOLEJKA RW CLJ U-17

21 marca, g. 12:00

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze

Kolejne weekendowe starcie z zabrzańską drużyną, tym razem z Górnikiem. Zespół duetu trenerskiego Sebastian Szweda – Przemysław Chojnowski jako druga drużyna tabeli zmierzy się z obecnym liderem, do którego traci 2 punkty. W dwóch poprzednich spotkaniach zespół U-17 najpierw pokonał w domowym meczu Ruch Chorzów 2:0, następnie bezbramkowo zremisował w Zielonej Górze z miejscową Lechią.

Zabrzanie najpierw w wyjazdowym meczu pokonali zielonogórzan 1:0, następnie 2:0 wygrali z inną, śląską drużyną – Rozwojem Katowice. W rundzie jesiennej Miedziowi pokonali zawodników Górnika dwukrotnie – najpierw w 7. kolejce 2:1 po golach Maksymiliana Nowaka i Wojciecha Szafranka, następnie w 14. serii gier, gdy gola na wagę trzech punktów w meczu wyjazdowym zdobył Oskar Kozdroń. 

3. KOLEJKA RW CLJ U-15

21 marca, g. 16.30

Rozwój Katowice – Zagłębie Lubin

Opromienieni okazałą, derbową wygraną ze Śląskiem Wrocław do meczu z Rozwojem Katowice przystąpią młodzi zawodnicy zespołu U-15. Gole dla naszego zespołu zdobyli wtedy Fabian Sowiecki, Oskar Droździk i Tymon Sobek. Miedziowi pokazali się z bardzo dobrej strony, nie dając Wojskowym możliwości realnego zagrożenia swojej bramce.

Tydzień wcześniej gracze prowadzenie przez szkoleniowców Marka Sinkiewicza i Dominika Bogusza pokonali innego, derbowego rywala, Miedź Legnica 2:0. Dzięki dwóm wygranym na początek rundy wiosennej Miedziowi zajmują, razem z Rakowem Częstochowa, pierwsze miejsce w tabeli. Od wysokiej porażki ze Śląskiem zaś rundę rozpoczął Rozwój Katowice, który poległ we Wrocławiu aż 2:6. Na 24 marca przełożony został drugi mecz tej rundy, w którym katowiczanie mieli również na wyjeździe zmierzyć się z inną drużyną ze stolicy Dolnego Śląska – FC Wrocław Academy.

Poprzednie mecze z Rozwojem zakończyły się dwoma zwycięstwami Miedziowych, którzy najpierw w 1. kolejce rundy jesiennej wygrali pewnie 3:0, następnie w meczu wyjazdowym w ramach 7. serii gier wygrali z katowickim zespołem aż 7:0.

Miedziowi, powodzenia!

1713806136 - 1713806134