Po drugie ligowe zwycięstwo w tym roku / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Po drugie ligowe zwycięstwo w tym roku 19 mar

Po drugie ligowe zwycięstwo w tym roku

22. kolejka III ligi grupy III przyniesie zespołowi KGHM Zagłębia II z pewnością trudne spotkanie. W domowym meczu Miedziowi zmierzą się z czwartym w tabeli Pniówkiem Pawłowice. Zapraszamy na zapowiedź meczu, który zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 13:00 na boisku nr 4 AP KGHM Zagłębie.

19 mar 2021 14:30

Fot. akademiakghm.com
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

KGHM Zagłębie II przystąpi do zbliżającego się spotkania w dobrej formie. Wprawdzie zacięty mecz w Legnicy nie przyniósł rozstrzygnięcia na korzyść Miedziowych, jednak rzeczą naturalną w futbolu jest to, że szczęście czasami sprzyja rywalom, jak było to w przypadku świetnego strzału z dystansu zawodnika Miedzi, który wyrównał wynik spotkania. Nie zmienia to jednak faktu, że ogólnie piłkarze drugiego zespołu prezentowali się lepiej od rywali i to właśnie ta postawa pozwala z optymizmem spoglądać na zbliżające się spotkanie z czwartą siłą ligi. Przypomnijmy, że wcześniej, po zakończeniu okresu przygotowawczego, podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego odnieśli dwa zwycięstwa, z Orkanem Szczedrzykowice w Pucharze Polski oraz Gwarkiem Tarnowskie Góry.

A jak ostatnimi czasy prezentował się zespół naszych sobotnich rywali?

Na inaugurację zespół ze Śląska pokonał na wyjeździe niżej notowanego Piasta Żmigród 2:1, zaś tydzień później w meczu domowym Pniówek zwyciężył z trzecią w tabeli Ślęzą Wrocław takim samym stosunkiem bramek. Widać więc jak na dłoni, że do sobotniego meczu obydwie drużyny przystąpią podbudowane dobrą postawą w poprzednich meczach, w związku z czym zapowiada się na niezwykle ciekawe, zacięte spotkanie. Obecnie obydwa kluby zajmują miejsca 4. (Pniówek) oraz 6. (KGHM Zagłębie II), na co w praktyce przekłada się różnica 10 punktów w ligowej tabeli.

Jak prezentuje się kadra ekipy z Pawłowic?

Zespół w zdecydowanej większości opiera się na zawodnikach lokalnych – wychowankach lub też piłkarzach, którzy z biegiem lat przenieśli się do Pniówka z innych, śląskich zespołów. Uwagę przyciągają przede wszystkim postaci dwóch najskuteczniejszych piłkarzy drużyny: napastnika Dawida Hanzela oraz ofensywnego pomocnika Wojciecha Canibola. Pierwszy z wymienionych jest autorem aż 12 trafień w dotychczasowych rozgrywkach, w swojej karierze reprezentował zaś kilka drużyn, które swego czasu grały lub wciąż grają na poziomie centralnym: Odrę Wodzisław Śląski, MKS Kluczbork czy Ruch Zdzieszowice. Najbardziej imponuje jednak wysoka skuteczność snajpera na poziomie III ligi, gdzie w 91 meczach umieszczał piłkę w siatce rywali aż 48-krotnie. Drugi z wymienionych graczy zdobył w tym sezonie 8 goli, zaś w swojej karierze zdołał nawet zadebiutować w Ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław w 2005 roku. W wypadku tego zawodnika bilans strzelecki jest również bardzo pokaźny, gdyż w 92 spotkaniach rozegranych na czwartym poziomie rozgrywkowym pomocnik zdobył 42 gole.

W kadrze zespołu natrafić można również na dwóch graczy, którzy mają silne związki z Zagłębiem Lubin. Pierwszym z nich jest bramkarz Patryk Zapała, który w sezonach 2017-2018 oraz 2018-2019 reprezentował barwy drużyn młodzieżowych oraz rezerw Miedziowych, drugim zaś pomocnik Bartosz Żyła, który lekko ponad miesiąc temu został do końca sezonu wypożyczony do Pawłowic.

Jak wyglądały ostatnie spotkania rozegrane pomiędzy KGHM Zagłębiem II, a Pniówkiem Pawłowice?

Ostatni raz mierzyliśmy się w zaległym spotkaniu 3. kolejki III ligi rozegranym 30 września ubiegłego roku, gdy gospodarze ze Śląska pokonali Miedziowych 2:1. Honorową bramkę dla lubinian zdobył wtedy Mateusz Bartolewski. Rok wcześniej w spotkaniu również rozegranym na Śląsku drużyny podzieliły się punktami, bramki zdobywali wcześniej wspomniany Dawid Hanzel, wyrównał zaś Kamil Mazek.  

Mamy nadzieję, że Miedziowi podtrzymają dobrą formę i kontynuować będą marsz w górę tabeli!

Panowie, powodzenia!

__________

22. kolejka III ligi 

20 marca, g. 13:00 - boisko nr 4

KGHM Zagłębie II - Pniówek Pawłowice