eWinner 2 liga | Wygrana na inaugurację sezonu / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
eWinner 2 liga | Wygrana na inaugurację sezonu 16 lip

eWinner 2 liga | Wygrana na inaugurację sezonu

W meczu 1. kolejki eWinner 2 ligi, drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin pokonał na Stadionie Zagłębia Pogoń Siedlce. Autorem jedynego trafienia w tym spotkaniu był Cheikhou Dieng, który do siatki rywala trafił w 52. minucie pojedynku.

16 lip 2022 17:00

II drużyna

Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się mała uroczystość, podczas której Dyrektor Podokręgu Legnica Adam Michalik złożył puchar za awans do eWinner 2 ligi na ręce kapitana naszego zespołu Dawida Pakulskiego. Pierwszą akcję w tym meczu w piątej minucie zanotowali goście, którzy wyczekali na swój moment i okazję do kontrataku. Dobrze jednak zachował się Mateusz Kizyma, który poprawił swój błąd sprzed kilku sekund, dzięki czemu Szymon Weirauch bez większych problemów złapał piłkę. Dwie minuty pierwszą okazję zanotowali także nasi zawodnicy - Dawid Pakulski dobrze dograł do Rafała Adamskiego, lecz nieczysto trafił w piłkę, po czym rywale wznowili grę od bramki. Miedziowi ruszyli już wtedy w pełni do ataku. Już w kolejnej akcji, Adam Ratajczyk spróbował swoich sił z okolic 15. metra, lecz uderzenie to mineło się z prawym słupkiem bramki Pogoni. Dziesięć minut później Dawid Pakulski uderzył sprzed pola karnego, lecz po raz kolejny piłka minęła się z obramowaniem bramki gości. W 26. minucie Koki Hinokio świetnie dograł z rzutu rożnego na głowę Rafała Adamskiego, którego uderzenie odbiło się od poprzeczki, a dobitka Kacpra Lepczyńskiego okazała się niecelna. Od razu siedlczanie przeszli do kontrataku i w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Cezary Demiańczuk, lecz bardzo dobrą interwencję zanotował bramkarz Miedziowych Szymon Weirauch. W 38. minucie Pogoń po raz kolejny stanęła przed szansą na bramkę, lecz na nasze szczęście uderzenie Damiana Szuprytowskiego minęło się o centymetry z prawym słupkiem. Ostatni raz pod bramką rywali znaleźliśmy się tuż przed przerwą, gdy Adam Ratajczyk dograł do Rafała Adamskiego, którego uderzenie jednak minęło się z bramką gości. Do przerwy na Stadionie Zagłębia nie oglądaliśmy bramek.

Przed drugą częścią spotkania mieliśmy podwójną zmianę w naszych szeregach - w miejsce Szymona Kobusińskiego oraz Kokiego Hinokio pojawili się Filip Kocaba oraz Cheikhou Dieng. Drugi z nich zaledwie siedem minut później okazał się bohaterem Miedziowych, bowiem świetnie odnalazł się w polu karnym gości i po indywidualnej akcji minął obrońcę, po drodze odbijając sie jeszcze od jego ręki i nie czekając na decyzję sędziego o możliwym rzucie karnym, uderzył na bramkę Pogoni, wyprowadzając tym samym nasz zespół na prowadzenie. Dziesięć minut później Miedziowi znów zaatakowali bramkę rywala. Cheikhou Dieng dobrze wypatrzył Rafała Adamskiego, który zdecydował się na uderzenie w pierwsze tempo, po czym piłka o centymetry minęła się z poprzeczką bramki gości. W 67. minucie mieliśmy kolejną podwójną zmianę w naszym zespole. Za Arkadiusza Woźniaka i Rafała Adamskiego pojawili się Kamil Sobczak oraz Oliwier Sławiński. Już kilkanaście sekund później bardzo dobrą okazję do wyrównania mieli zawodnicy Pogoni, lecz po raz kolejny świetnie w naszej bramce zachował się Szymon Weirauch. W 77. minucie mieliśmy ostatnią zmianę w Zagłębiu - Kacper Masiak zmienił Adama Ratajczyka. Tak jak podczas ostatniej zmiany, tak i teraz, tuż po wznowieniu gry, świetną okazję stworzyli sobie rywale, lecz tym razem piłka minęła się z naszą bramką. Chwilę później Kacper Masiak w swojej pierwszej akcji dobrze dograł z prawego skrzydła do Cheikhou Dienga, lecz jego uderzenie minimalnie minęło się z poprzeczką bramki strzeżonej przez Macieja Kikolskiego. W ostatnich minutach gra stała się bardziej otwarta, lecz żadna ze stron nie zdołała zmienić żadnej akcji w bramkę. Lubinianie w pierwszym, historycznym meczu na szczeblu centralnym, pokonali na Stadionie Zagłębia Pogoń Siedlce 1:0.

KGHM Zagłębie II Lubin 1-0 Pogoń Siedlce

Bramka: Cheikhou Dieng 52'

KGHM Zagłębie II: 1. Szymon Weirauch - 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Kacper Lepczyński, 4. Mateusz Kizyma, 5. Arkadiusz Woźniak (67, 13. Kamil Sobczak) - 7. Adam Ratajczyk (78, 19. Kacper Masiak), 6. Dawid Pakulski, 8. Tomasz Makowski, 10. Kōki Hinokio (46, 17. Cheikhou Dieng), 11. Szymon Kobusiński (46, 15. Filip Kocaba) - 9. Rafał Adamski (67, 20. Oliwier Sławiński).

Pogoń: 1. Maciej Kikolski - 24. Przemysław Misiak (86, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 23. Nikodem Fiedosewicz - 29. Marcinho, 31. Ernest Dzięcioł, 6. Mateusz Piotrowski (67, 8. Kamil Włodyka), 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk - 9. Damian Nowak (57, 20. Cezary Bujalski).

żółte kartki: Kocaba, Kizyma - Nowak, Lewandowski, Demianiuk.

sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).