Aleks Ławniczak po meczu ze Śląskiem Wrocław / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Aleks Ławniczak po meczu ze Śląskiem Wrocław 16 lip

Aleks Ławniczak po meczu ze Śląskiem Wrocław

Po zakończeniu Derbów Dolnego Śląska porozmawialiśmy o boiskowych wydarzeniach z obrońcą Miedziowych Aleksem Ławniczakiem.

16 lip 2022 00:22

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Aleks, w pierwszym meczu remisujemy bezbramkowo w derbach ze Śląskiem Wrocław. Powiedz, jak ten mecz wyglądał Twoim okiem. 

- Czujemy duży niedosyt po tym spotkaniu. Śląsk na początku miał parę dogodnych sytuacji, w postaci rzutów rożnych, ale wybroniliśmy się. Myślę, że w przekroju całego spotkania wiedzieliśmy co robią, że zazwyczaj jest to podanie do boku, długa piłka, byliśmy na to przygotowani. Wiadomo, że parę razy im się udało, ale wychodziliśmy z tego obronna ręką i raczej to my mieliśmy przewagę posiadania piłki, kreowaliśmy grę. Niestety nie udało nam się zdobyć bramki, więc czujemy duży niedosyt. 

Oba zespoły wiedziały doskonale jak przeciwnicy chcą grać i tak też ten mecz wyglądał – dużo było tego neutralizowania zapędów, a mało takich klarownych sytuacji i ofensywnej gry do przodu. Czy Ty też to zauważyłeś z perspektywy boiska? 

- Tak, nie było wiele takich dogodnych sytuacji. Mówiąc tak na gorąco, raczej były to rzuty rożne, a z 2-3 klarowne akcje w ciągu całego meczu. 

Na Stadionie Zagłębia blisko 10 tysięcy kibiców śledziło derby Dolnego Śląska. Powiedz, jak grało Ci się przy tak dużej publiczności, bo tego w Lubinie dawno nie było. 

- Odkąd tu przyszedłem, to nie było jeszcze tak dużo osób na stadionie. To jest super sprawa, dlatego gra się w piłkę, dla tych kibiców. Atmosfera niesie, doping dodaje skrzydeł, dlatego tym bardziej szkoda, że nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. 

Jakie będą wyglądały kolejne dni w wykonaniu naszej drużyny?

- Jutro mamy trening regeneracyjny, a ci, którzy dziś nie grali, zagrają w meczu rezerw. Po tym mamy dzień wolny i od poniedziałku zaczynamy przygotowania do meczu z Legią Warszawa.