eWinner 2 liga: Wyjazdowa porażka z Górnikiem Polkowice / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
eWinner 2 liga: Wyjazdowa porażka z Górnikiem Polkowice 15 paź

eWinner 2 liga: Wyjazdowa porażka z Górnikiem Polkowice

W meczu 15. kolejki eWinner 2 ligi, podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego ulegli w Polkowicach miejscowemu Górnikowi 0:3. Dwie bramki dla rywala zdobył Arkadiusz Piech, a jedno trafienie zanotował Szymon Kiebzak. Zapraszamy do relacji tego spotkania.

15 paź 2022 16:45

II drużyna

Druga drużyna KGHM Zagłębia Lubin do tego spotkania przystępowała z ósmej pozycji w tabeli eWinner 2 ligi, mając na koncie 22 punkty. Górnik Polkowice natomiast miał tych punktów o siedem mniej, co dawało ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli, czyli czternastą.

Od początku spotkania lepiej spisywali się zawodnicy Górnika Polkowice. Już w pierwszych minutach pojedynku doskonałą okazję miał nowy napastnik gospodarzy – Arkadiusz Piech. Jednak jego strzał poszybował tuż obok słupka stojącego między słupkami Szymona Weiraucha. Doświadczony atakujący dopiął swego już w 19. minucie meczu. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Miedziowych najprzytomniej zachował się właśnie Arkadiusz Piech, który otrzymał podanie od Abdallaha Hafeza i pewnym uderzeniem wyprowadził Górnika na prowadzenie w tym meczu.

Przyjezdni z Lubina dążyli do wyrównania, ale najczęściej kończyło się tylko na wywalczeniu stałych fragmentów gry. Przed przerwą świetną okazję na podwyższenie wyniku miał Rafał Karmelita, ale uderzenie pomocnika gospodarzy poleciało nad poprzeczką bramki drugiego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło. Kibice zgromadzeni na stadionie w Polkowicach byli świadkami zasłużonego prowadzenia Górnika do przerwy 1:0.

Po zmianie stron Miedziowi pierwszą sytuację stworzyli sobie w 52. minucie. Strzał zza szesnastki oddał Mateusz Chmarek. Jednak tym razem również futbolówka powędrowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Marcina Furtaka. Chwile poźniej doskonałą szanse mieli gospodarze – ponownie Rafał Karmelita był bliski wpisania się na listę strzelców, ale znakomicie interweniował Szymon Weirauch.  W 64. minucie po fatalnym błędzie Zagłębia przy wyprowadzaniu piłki – przejął ją jeden z zawodników Górnika Polkowice, a następnie uderzenie w słupek oddał Karol Fryzowicz. Do futbolówki dopadł jeszcze Damian Makuch, ale jego strzał pewnie obronił golkiper drugiej drużyny KGHM Zagłębia.

Kilka minut przed końcem spotkania kolejną szansę miał Arkadiusz Piech. Oddał precyzyjne uderzenie przy słupku, ale piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Rogalski. Chwilę potem były napastnik KGHM Zagłębia Lubin zdobył jednak swojego drugiego gola w tym meczu. Po znakomitym prostopadłym podaniu – znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i sprytną podcinką podwyższył prowadzenie zespołu z Polkowic. To nie koniec bramek w tym pojedynku. Po niepewnej interwencji Szymona Weiraucha – trzeciego gola dla Górnika strzelił Szymon Kiebzak. Więcej emocji już nie było. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Górnika Polkowice 3:0. Dzięki tej wygranej, podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka odbijają się od dna, tracąc aktualnie do Miedziowych już tylko 4 punkty w ligowej tabeli eWinner 2 ligi.