Wyrównana przeszłość z Widzewem | Historia pojedynków 14 paź

Wyrównana przeszłość z Widzewem | Historia pojedynków

Już w niedzielę 16 października podopieczni trenera Piotra Stokowca zmierzą się z Widzewem Łódź w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Będzie to 52. starcie ligowe pomiędzy tymi zespołami w historii. A jak prezentuje się dotychczasowa przeszłość? O tym dowiecie się w poniższych newsie.

14 paź 2022 14:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Pierwsze starcie między tymi zespołami miało miejsce w debiutanckim sezonie Miedziowych na poziomie ówczesnej I ligi, czyli w 1985 roku. Na Stadionie GOS w Lubinie górą byli łodzianie, którzy zwyciężyli 1:0. Historia się powtórzyła w Łodzi pół roku później, bowiem wtedy również Widzew zwyciężył jedną bramką. Na pierwsze zwycięstwo lubinianie musieli poczekać do kolejnego sezonu, do meczu domowego. Wówczas 12 tysięcy kibiców, którzy zasiedli na trybunach lubińskiego stadionu, obejrzało zwycięstwo Miedziowych 3:1. Zapoczątkowało to świetną serię naszego zespołu, bowiem w kolejnych czterech meczach, trzykrotnie komplet punktów zgarniali nasi zawodnicy, natomiast raz oba zespoły podzieliły się punktami.  

Ponad 50 pojedynków pomiędzy KGHM Zagłębiem a Widzewem, niesie za sobą kilka ciekawych spotkań. Kilka z nich chcemy z tej okazji przypomnieć. Pierwszym z nich jest na pewno domowe starcie z 2000 roku. Wówczas Miedziowi pokonali Widzew 4:2, po dwóch trafieniach Arkadiusza Klimka oraz jednym Jerzego Podbrożnego i Zbigniewa Grzybowskiego. Dla rywala trafiali Robertas Poškus oraz Andrius Gedgaudas. Siedem lat później, znów w Lubinie, pokonaliśmy zespół z Łodzi także 4:2. Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Marcin Pietroń. W drugiej części spotkania dwie bramki w odstępie minuty dla Widzewa zdobył Saša Bogunović. Kolejne ciosy jednak wyprowadzali podopieczni trenera Czesława Michniewicza, za sprawą Rui Miguela oraz dubletu Łukasza Piszczka. Dwa sezony później, tym razem na stadionie w Polkowicach, kibice zgromadzeni na tym obiekcie obejrzeli znakomite spotkanie, okraszone siedmioma bramkami i ostatecznym zwycięstwem Miedziowych 4:3. Do siatki rywala dwukrotnie trafiał Iljan Micanski, a po jednym trafieniu dorzucili Michał Stasiak oraz Wojciech Kędziora. Dla Widzewa dwukrotnie trafiał Łukasz Masłowski, a jedno trafienie zanotował Marcin Robak. 

Sezony 2013/14 oraz 2014/15, czyli ostatnie w których oba zepsoły miały okazję zmierzyć się ze sobą, okraszone zostały dwoma walkowerami na pięć możliwych spotkań. W pierwszym z wymienionych sezonów, w rundzie jesiennej na Stadionie Zagłębia górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:1, po dublecie Adriana Błąda i jednym trafieniu Đorđe Čotry. Dla Widzewa wówczas trafił Duards Višņakovs. Pół roku później w Łodzi, mieliśmy bezbramkowy remis. Najwięcej emocji, zarówno na boisku, jak i po za nim przyniósł mecz 37. kolejki. Wówczas kibice zgromadzeni na naszym stadionie obejrzeli sześć bramek, co dało remis 3:3. Do siatki wówczas trafiali Miłosz Przybecki (dwie) oraz Adam Banaś dla naszego zespołu, natomiast dla Widzewa Mariusz Rybicki, Mateusz Cetnarski oraz Marcin Kaczmarek. Ostatecznie mecz zakończył się walkowerem na korzyść rywali. Nie miało to jednak większego wpływu na tabelę, ponieważ już wcześniej oba zespoły pożegnały się wówczas z Ekstraklasą. Sezon później, lubinianie wygrali bardzo pewnie w Łodzi, po dublecie Krzysztofa Piątka oraz trafieniu Aleksandra Kwieka z rzutu karnego. Było to jedyne rozegrane spotkanie między tymi drużynami we wspomnianym sezonie, ponieważ łodzianie zrezygnowali z wyjazdu do Lubina, co poskutkowało walkowerem na korzyść KGHM Zagłębia. 

Starcie 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Widzewem Łódź a KGHM Zagłębiem Lubin już w niedzielę 16 października o godzinie 15:00. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom przez telewizorami do Canal+ Sport od godziny 14:55.   

KGHM Zagłębie Lubin vs. Widzew Łódź | Historia pojedynków

Wygrane KGHM Zagłębia: 19 

Remisy: 14 

Wygrane Widzewa: 18 

Bilans bramkowy: 57-51 na korzyść KGHM Zagłębia