KGHM ZAGŁĘBIE II Z PUCHAREM! / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
KGHM ZAGŁĘBIE II Z PUCHAREM! 28 lut

KGHM ZAGŁĘBIE II Z PUCHAREM!

28 lut 2021 13:47

II drużyna

W sobotę na boisku nr 4 rozegrany został finał Pucharu Polski Podokręgu Legnica. Naprzeciw siebie stanęły drużyny KGHM Zagłębia II oraz Orkana Szczedrzykowice, po bardzo ciekawym meczu górą i to zdecydowanie był właśnie nasz zespół. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego spotkania.'

Od samego początku było widać, pod której dyktando z drużyn przebiegać będzie mecz. KGHM Zagłębie II grało wysokim pressingiem, starając się przejąć piłkę jak najbliżej bramki rywala, nie dając jednocześnie przeciwnikom żadnej swobody w rozegraniu piłki. Od początku spotkania niezwykle aktywny na prawej stronie boiska był prawy obrońca Miedziowych Bartłomiej Kłudka, którego rajdy skrzydłem stwarzały duży popłoch w szeregach defensywnych Orkana. Praktycznie każda akcja zawodników KGHM Zagłębia II stanowiła duże zagrożenie pod bramką gości, których bramkarz po raz pierwszy skapitulował już w 8. minucie spotkania.

Po dużym zamieszaniu w polu karnym Orkana piłka znalazła się na szesnastym metrze, dopadł do niej Jakub Sypek i bardzo mocnym strzałem na dał golkiperowi gości szans na skuteczną interwencję. Piłkarze Zagłębia wciąż nacierali na bramkę czwartoligowych rywali i już po zaledwie trzech minutach od objęcia prowadzenia mogli je podwyższyć. Świetnie w pole karne piłkę dośrodkował rozgrywający bardzo dobre zawody Kłudka, jednak strzał głową Oliwera Sławińskiego okazał się zdecydowanie zbyt lekki, w związku z czym bramkarz gości nie miał żadnego problemu z wyłapaniem futbolówki. Miedziowi coraz bardziej naciskali rywali, drugi gol dla nich wisiał w powietrzu. W 17. minucie sytuacyjny, mocny strzał po ziemi w krótki róg oddał Sławiński, jednak bramkarz gości ze Szczedrzykowic z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 21. minucie spotkania arbiter odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł kapitan zespołu Daniel Dudziński, pewnym strzałem w lewy górny róg bramki pokonując bramkarza.

Druga strzelona bramka wcale nie zahamowała ofensywnych zapędów Miedziowych, którzy już w pierwszej połowie pragnęli praktycznie zamknąć ten mecz, raz za razem przeprowadzając bardzo groźne ataki na połowie rywali. Piłkarze Orkana mieli wielkie trudności z przeprowadzaniem składnych akcji, co było efektem inteligentnego ustawiania się młodych piłkarzy z Lubina. W 33. minucie bramkę po ładnym, technicznym strzale z lewej nogi zaliczył skrzydłowy Patryk Kusztal. Wyraźnie sfrustrowani piłkarze gości stanowili jedynie tło dla dobrze naoliwionego mechanizmu, jakim okazał się zespół KGHM Zagłębia II. W pierwszej połowie wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po przerwie napór Zagłębia wciąż nie ustawał. W 49. minucie na przestrzeni kilku sekund dwie dobre okazje mieli lubinianie, jednak nie przyniosło to zmiany rezultatu. Miedziowi stopniowo zmniejszali intensywność pressingu, widząc problemy w rozegraniu piłki piłkarzy gości. W 60. minucie dobry strzał po ziemi zza szesnastki oddał Daniel Dudziński, jednak na posterunku zameldował się golkiper Orkana. Dwanaście minut później sam na sam z golkiperem wyszedł zmieniający po przerwie Oliwer Sławińskiego Błażej Czuban, jednak bramkarz wyłuskał mu piłkę, do której dopadł jeden z piłkarzy KGHM Zagłębia II i oddał strzał w kierunku pustej bramki, jednak trafił w obrońcę gości i zagrożenie zostało zażegnane. Aktywny Błażej Czuban mógł w 75. minucie zdobyć bramkę, jednak jego atomowy strzał z bliskiej odległości trafił jedynie w poprzeczkę. Gospodarze wciąż atakowali, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie. KGHM Zagłębie II wygrało Puchar Polski na szczeblu podokręgu Legnica, dzięki czemu w przyszłej edycji będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na szczeblu centralnym.

ADAM BUCZEK, TRENER KGHM ZAGŁĘBIA II:

- Zdecydowanie byliśmy faworytem tego spotkania i bez wątpienia wynik, który uzyskaliśmy, czyli 3:0, w pełni te oczekiwania przedmeczowe odzwierciedla. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, który stwarzał o wiele więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była naprawdę bardzo dobra, udało się nam zdobyć trzy bramki, stawiając rywali w bardzo trudnej sytuacji, druga była niestety troszkę słabsza, gdyż lekko szwankowała nam skuteczność, ale też nie straciliśmy bramki. Tak jak wspomniałem, z roli faworyta wywiązaliśmy się absolutnie w stu procentach.