Przełamanie! Trzy punkty wracają do Lubina / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przełamanie! Trzy punkty wracają do Lubina 28 lut

Przełamanie! Trzy punkty wracają do Lubina

W niedzielnym spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Miedziowi wygrali na wyjeździe z Cracovią 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Patryk Szysz, Lorenco Simić oraz Filip Starzyński, który ustrzelił w tym meczu dublet.

28 lut 2021 17:20

Spotkanie od początku mogło się podobać. Toczyło się w bardzo szybkim tempie, a Miedziowi często gościli w polu karnym gospodarzy. W 8. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Szysz. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka bramki Niemczyckiego. 2 minuty później na strzał zdecydował się Chodyna, ale jego uderzenie po rykoszecie wypadło na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry padła pierwsza bramka w tym meczu. Starzyński dośrodkował w pole karnego, piłkę przedłużył Balić, a kapitalną przewrotką popisał się Patryk Szysz! Chwilę po upływie pierwszego kwadransa ponownie zaatakowali Miedziowi. Podliński sprytnie zastawił się w polu karnym „Pasów” odegrał piłkę do Żubrowskiego ten szukał uderzenia wewnętrzną częścią stopy, ale jego strzał minął bramkę Niemczyckiego. W 23. minucie po raz pierwszy do głosu doszli gospodarze. Na nasze szczęście uderzenie Hanki wylądowało na poprzeczce! Siedem minut później szczęścia zabrakło Simiciowi, który po dośrodkowaniu z prawej strony boiska skierował piłkę do własnej bramki. Nasi piłkarze nie spuścili jednak z tonu i co rusz stwarzali zagrożenie pod bramką Cracovii. Na minutę przed zakończeniem pierwszej części gry Miedziowi ponownie wyszli na prowadzenie. Duża zasługa w tym trafieniu leżała po stronie Podlińskiego, który co prawda był faulowany przez Rodina, ale upadając zdołał zgrać piłkę do Dražicia co pozwoliło uniknąć przerwania gry. Dejan popędził w kierunku bramki gospodarzy, zagrał do Szysza, ten wycofał piłkę w okolicę 11. metra gdzie już czekał Starzyński, który mocnym strzałem z lewej nogi dał nam drugiego gola!

Druga połowa również rozpoczęła się od ataków KGHM Zagłębia. Akcja Chodyna-Szysz-Stoch zakończyła się strzałem tego drugiego, ale piłka o centymetry minęła bramkę Cracovii. W 52. minucie arbiter Marciniak wskazał na rzut karny, kiedy to Daniel Pik faulował Jakuba Żubrowskiego w polu karnym. Pik został przy okazji ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się jak zwykle Filip Starzyński. 10 minut później zrobiło się gorąco pod naszą bramką. Uderzał Hanka, jego strzał na słupek sparował Hładun! W 67. minucie rzut karny miała Cracovia. Dominik Hładun obronił jednak rzut karny wykonywany przez van Amersfoorta. 5 minut później zrobiło się już tylko 3:2. Filip Piszczek wykazał najwięcej sprytu w zamieszaniu podbramkowym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki Miedziowych. W 86. minucie Miedziowi postawili kropkę nad i. Starzyński zacentrował z rzutu rożnego na głowę Simicia, który skierował piłkę do siatki Cracovii. W 88. minucie Luis Rocha został ukarany drugą żółtą kartką i „Pasy” kończyły ten mecz w 9.

Cracovia 2-4 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Lorenco Šimić 30 (s), Filip Piszczek 72 - Patryk Szysz 10, Filip Starzyński 44, 55 (k), Lorenco Šimić 86

Cracovia: 23. Karol Niemczycki - 2. Cornel Râpă, 5. Iván Márquez (46, 9. Marcos Álvarez), 88. Matej Rodin, 18. Luís Rocha - 97. Daniel Pik, 44. Dawid Szymonowicz, 22. Florian Loshaj (66, 19. Damir Sadiković), 10. Pelle van Amersfoort, 4. Sergiu Hanca (66, 17. Jakub Kosecki) - 7. Rivaldinho (66, 26. Filip Piszczek).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 27. Dominik Jończy, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz (90, 16. Adam Ratajczyk), 14. Jakub Żubrowski, 95. Dejan Dražić (79, 8. Łukasz Poręba), 18. Filip Starzyński (90, 77. Mateusz Bartolewski), 39. Miroslav Stoch - 13. Karol Podliński (82, 11. Samuel Mráz).

żółte kartki: Pik, Piszczek, Luís Rocha - Jończy, Stoch, Balić, Dražić.
czerwone kartki: Daniel Pik (53. minuta, Cracovia, za drugą żółtą), Luís Rocha (88. minuta, Cracovia, za drugą żółtą).

sędziował: Szymon Marciniak.