Lider jesieni | Podsumowanie CLJ U-17 / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Lider jesieni | Podsumowanie CLJ U-17 18 gru

Lider jesieni | Podsumowanie CLJ U-17

Drużyna prowadzona przez trenerów Sebastiana Szwedę i Przemysława Zatwarnickiego pokazała się ze swojej najlepszej strony i zakończyła rundę jesienną jako lider, mając przewagę 5 punktów nad drugim miejscem. Zapraszamy na podsumowanie pierwszej części sezonu w wykonaniu zespołu U-17!

18 gru 2020 09:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Lubinianie sezon rozpoczęli 15 sierpnia 2020 roku. Na wyjeździe zmierzyli się wówczas z drużyną Gwarka Zabrze. Miedziowi dobrze weszli w rozgrywki i po ciekawym spotkaniu, wygrali na inaugurację 4:2. Swoje pierwsze bramki strzelili wtedy Wojciech Szafranek, Oskar Kozdroń, Oliwier Sławiński i Jakub Łoboda.

W kolejnych spotkaniach rundy jesiennej młodzi zawodnicy Akademii KGHM Zagłębia pozbawiali złudzeń takie zespoły jak Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa czy Górnik Zabrze. Ostatecznie Miedziowi uzbierali aż 32 punkty. Dało im to przewagę 5 punktów na wiceliderem z Wrocławia. Dodatkowo, warto podkreślić, że własne boisko zamienili w “twierdzę” - ani razu nie doznali porażki grając jako gospodarze.

TRENER SEBASTIAN SZWEDA: 

- Podsumowując sezon jesienny w naszym wykonaniu, jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie osiągnęliśmy w perspektywie dwutorowej. Nasza praca oddziaływała efektywnie na zespół w połączeniu z rozwojem indywidualnym zawodników, co stanowi istotne założenie Akademii. Myślę, że w obliczu sytuacji związanej z kontuzjami kilku graczy, koronawirusową codziennością i innymi okresowymi trudnościami, jakie spotkały nasze młodzieżowe drużyny, możemy być tym bardziej usatysfakcjonowani z uzyskanych rezultatów.

Wygraliśmy rozgrywki, w mojej opinii jak najbardziej zasłużenie, starając się zaprezentować na przestrzeni całego sezonu ofensywny i charakterystyczny styl, bazujący na zespołowej grze kombinacyjnej, w której mogli wyróżniać się nasi utalentowani zawodnicy. Myślę, że – wraz z kolejnymi spotkaniami – nasza gra była coraz bardziej zorganizowana w poszczególnych aspektach boiskowych, co trzeba potraktować jako jeden z głównych atutów dobrej postawy zespołu. Oczywiście drużynę, jak i każdego z osobna czeka naprawdę mnóstwo pracy na wielu płaszczyznach w nadchodzącym czasie. Z pewnością możemy grać o wiele lepiej, jako kolektyw, a nasi młodzi zawodnicy nie powinni zatrzymywać się w swoim rozwoju, chcąc osiągnąć topowy poziom. To nastawienie do codziennej i ciężkiej pracy, do osiągania postępów i bycia regularnym jest kluczowe, o co dbają wszyscy trenerzy i pracownicy Akademii. Zarówno teraz, w okresie po rozgrywkach, jak i zbliżających się przygotowaniach do kolejnego sezonu będziemy kroczyli tą samą drogą, realizując dokładnie założenia Akademii, ponieważ w ten sposób możemy możliwie najlepiej rozwijać chłopaków i grę zespołu.

STATYSTYKI:

Miejsce w tabeli: I

Bramki strzelone: 35

Bramki stracone: 17

Bilans u siebie: 6W-1R-0P

Bilans na wyjeździe: 4W-1R-2P

Strzelcy bramek:

1. Kacper Masiak - 9 (dodatkowo zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji ogólnej),

2. Oliwier Sławiński - 6 bramek,

3. Oskar Kozdroń, Wojciech Szafranek - 5 bramek,

4. Jakub Łoboda, Maksymilian Nowak - 3 bramki,

5. Kacper Terlecki, Szymon Panasiuk, Odyseusz Sygieniewicz - 1 bramka.

Bramki strzelone w I połowie: 15

Bramki strzelone w II połowie: 20

Bramki stracone w I połowie: 5

Bramki stracone w II połowie: 12