Ostatnie domowe spotkanie | Zapowiedź meczu rezerw 9 cze

Ostatnie domowe spotkanie | Zapowiedź meczu rezerw

Już w najbliższy piątek, drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin zagra po raz ostatni w tym sezonie przed własną publicznością. Pewni awansu do II ligi podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego zmierzą się ze Stalą Brzeg. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

9 cze 2022 11:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Dobrze zakończyć sezon przed własną publicznością

Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego po raz ostatni w tym sezonie zaprezentują się przed lubińską publicznością. Rywalem naszego zespołu będzie zajmująca przed tą serią gier ósmą lokatę Stal Brzeg. Miedziowi są już pewni awansu do drugiej ligi, jednakże jak pokazało poprzednie spotkanie rozegrane w Jeleniej Górze, nie zamierzają odpuszczać do samego końca. W najbliższy piątek będą chcieli przypieczętować swój awans kolejnym kompletem punktów. Nasi rywale natomiast, choć także wiedzą w jakiej lidze zagrają w przyszłym sezonie, tak również można się spodziewać, że będą chcieli pokusić się o niespodziankę i bycie drugą drużyną, która po Rekordzie Bielsko-Biała w 1. kolejce, wywiezie komplet punktów z niezwykle trudnego terenu w Lubinie. Podopieczni trenera Marcina Nowackiego w minionej kolejce pewnie wygrali na wyjeździe z Piastem Żmigród 5:0, przypieczętowując tym samym swoje utrzymanie. 

Dom-Wyjazd

Tradycyjnie w naszej zapowiedzi sprawdzimy jak drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin spisywał się w tym sezonie na własnym boisku, a także jak zawodnicy Stali Brzeg punktowali na obiektach rywali. Miedziowi są niekwestionowanym liderem w całej lidze jeśli chodzi o grę na własnym boisku. Dwunastokrotnie zwyciężali, trzykrotnie remisowali w starciach z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Ślęzą Wrocław oraz LKS-em Goczałkowice-Zdrój, a także ponieśli jedną porażkę, ze wspomnianym wcześniej Rekordem Bielsko-Biała. Bilans bramkowy naszej drużyny w meczach domowych to 50:17. Stalowcy natomiast na wyjazdach dotychczas sześciokrotnie zgarniali komplet punktów na boisku rywala, trzykrotnie dzielili się punktami oraz ponieśli siedem porażek. Bilans rywali na wyjeździe to 23-19. 

Wiosenna forma

Zarówno drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin, jak i Stal Brzeg, osiągnięcie swoich celów mogą zawdzięczać znakomitej formie w trakcie rundy wiosennej. Dość powiedzieć, że piątkowe spotkanie będzie starciem pierwszej z trzecią drużyną ligi, jeśli spojrzymy na tabelę za 2022 rok. Miedziowi w tym roku dotychczas zgarnęli 33 punkty, co przekłada się na dziesięć zwycięstw, trzy remisy i tylko jedną porażkę przed miesiącem z Wartą Gorzów Wielkopolski. Stal natomiast w tym roku zdobyła dotychczas 27 punktów, ośmiokrotnie zgarniając komplet oczek, trzy razy remisując i ponosząc cztery porażki. Warto także wspomnieć, że obie drużyny są ex aequo na trzecim miejscu pod względem najszczelniejszych defensyw w całej lidze, bowiem dotychczas straciły tylko siedemnaście bramek. Lepszym bilansem mogą się poszczycić tylko Ślęza Wrocław, która straciła trzynaście bramek oraz Lechia Zielona Góra z szesnastoma. 

Poprzednie starcie

W rundzie jesiennej obie drużyny zmierzyły się ze sobą 6 listopada. Górą wówczas byli podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego, którzy pokonali rywali z Brzegu 2:1. Dubletem popisał się Kacper Lepczyński, który pokonywał bramkarza rywali w 14. i 24. minucie spotkania. Przeciwnicy odpowiedzieli tylko trafieniem Marcina Niemczyka w 36. minucie pojedynku. 

Początek spotkania 33. kolejki III ligi grupy III już w piątek 10 czerwca o godzinie 18:00 na boisku nr 4. Zapraszamy serdecznie do wspólnego kibicowania naszym zawodnikom w ostatnim domowym meczu tego sezonu!