Marko Poletanović pierwszym wzmocnieniem KGHM Zagłębia! 9 cze

Marko Poletanović pierwszym wzmocnieniem KGHM Zagłębia!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin został Marko Poletanović. Środkowy pomocnik związał się z naszym Klubem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

9 cze 2022 15:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Marko Poletanović urodził się 20 lipca 1993 roku w Novim Sadzie, ma 187 centrymetów wzrostu i waży 81 kilogramów. Jego pierwszym klubem była miejscowa Vojvodina Novi Sad. W przeszłości Marko występował także dla takich klubów jak: KAA Gent, Zulte Waragem, Crvena Zvezda Belgrad czy FK Tosno. W ostatnich latach środkowy pomocnik występował na polskich boiskach w barwach Jagiellonii Białystok, Rakowa Częstochowa i Wisły Kraków. Łączny bilans gier Poletanovicia w PKO BP Ekstraklasie to 88 spotkań, w których strzelił trzy gole i zanotował 11 asyst.

Nowy pomocnik KGHM Zagłębia podpisał umowę, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2023/2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

- W momencie rozwiązania kontraktu z Aleksandarem Scekiciem przeszliśmy od razu do działania. Absolutnym priorytetem na pozycji numer 6 był dla nas Marko Poletanović. Udało nam się po trudnych negocjacjach dojść do porozumienia z Wisłą Kraków i cieszę się, że Marko będzie grał w Lubinie. To piłkarz z dużym doświadczeniem na boiskach PKO BP Ekstraklasy, sprawdzony w naszych polskich warunkach - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Znam Zagłębie Lubin, bo kilka razy grałem przeciwko w barwach innych drużyn i dużo dobrych rzeczy o Klubie usłyszałem. Nie mogę się już doczekać, żeby wyjść na trening z nowymi kolegami. To ważne, że zacznę przygotowania do sezonu już w Lubinie, bo to szansa na szybszą aklimatyzjację i lepsze zgranie z drużyną  - mówi Marko Poletanović.

Marko, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!