Po awans w Pucharze! / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Po awans w Pucharze! 23 wrz

Po awans w Pucharze!

Już dziś drugą drużynę KGHM Zagłębia czeka mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica. Zapraszamy na zapowiedź spotkania, w którym "Miedziowi" zmierzą się na wyjeździe z drużyną Zrywu Kłębanowice.

23 wrz 2020 09:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Przeciwnikiem "Miedziowych" będzie dziś Zryw Kłębanowice, drużyna występująca w legnickiej klasie okręgowej. W siedmiu dotychczasowych kolejkach sezonu 20/21 Zryw zajmuje dopiero 13 miejsce (na 16 zespołów) z jednym zwycięstwem na koncie. Do tego odnotowali jeden remis i aż pięć porażek. W ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Iskry Kochlice, z którą przegrali 2:3.

Naszym rywalom zdecydowanie lepiej wiedzie się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica. Zryw mierzył się dotychczas z KS Bazalt Piotrowice (4:2), Orzeł Mikołajewice (3:3 i 4:3 w karnych), KS Unia Rosochata (3:1) oraz z Dąb Stowarzyszenie Siedliska (2:2 i 4:1 w karnych). Naszym rywalom nie można odmówić woli walki. W ostatnim pucharowym spotkaniu od 35 minuty na bramce stał ich kapitan, nominalny defensywny pomocnik, który dodatkowo obronił jeden rzut karny.

KGHM Zagłębie II gra dwa ligowe poziomy wyżej niż nasi rywale. W rozgrywkach III grupy III ligi zajmują obecnie 8 miejsce, wciąż mając do rozegrania trzy zaległe spotkania. Dotychczas cztery razy zwyciężali i dwukrotnie musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Dla podopiecznych trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego celem jest pewne zwycięstwo i awans do kolejnego etapu rywalizacji. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć powodzenia! 

1/4 Finału PP - Podokręg Legnica

23 września, g. 16:30 – boisko w Kłębanowicach

Zryw Kłębanowice - KGHM Zagłębie II