Po przełamanie! | Zapowiedź meczu rezerw / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Po przełamanie! | Zapowiedź meczu rezerw 30 wrz

Po przełamanie! | Zapowiedź meczu rezerw

Już w niedzielę o godzinie 15:00 KGHM Zagłębie II Lubin na wyjeździe zmierzy się z Radunią Stężyca w 11. kolejce II ligi. Zapraszamy na zapowiedź tego meczu.

30 wrz 2023 09:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

KGHM Zagłębie II Lubin w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Na początku rozgrywek byliśmy nawet liderem II ligi. Po dziesięciu rozegranych meczach podopieczni Pawła Sochackiego mają w swoim dorobku 17 punktów, co daje w tej chwili pozycję wicelidera tabeli. Na pierwszym miejscu plasuje się KKS Kalisz, który wyprzedza nasz zespół o dwa punkty. Do tej pory Miedziowi wygrywali pięciokrotnie: 2:1 ze Stomilem Olsztyn, 2:1 z Sandecją Nowy Sącz, 3:0 z Polonią Bytom, 2:1 z Olimpią Elbląg i 2:0 z Olimpią Grudziądz. Dwukrotnie podzielili się punktami ze swoimi rywalami: 0:0 z KKS Kalisz i 1:1 z Hutnikiem Kraków. Na tym etapie sezonu lubinianie zanotowali trzy porażki z Lechem II Poznań na wyjeździe 1:2, z Kotwicą Kołobrzeg 2:3 i w ostatniej kolejce ze Skrą Częstochowa 0:2. 

Z kolei Radunia Stężyca nieoczekiwanie również jest jedną z najlepszych drużyn w tym sezonie II ligi. Zaczęli od remisu z Polonią Bytom 1:1. Następnie dwukrotnie wygrywali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 1:0 i na własnym boisku 1:0 z Lechem II Poznań. W 4. kolejce podzielili się punktami z Kotwicą Kołobrzeg (1:1). Później wysoko zwyciężyli z Olimpią Grudziądz 5:1. W ostatnich dwóch seriach gier najpierw zremisowali ze Skrą Częstochowa 1:1, a przed tygodniem wysoko ulegli na wyjeździe z Chojniczanką 1:5. Kilka dni temu odpadli też z Fortuna Pucharu Polski, przegrywając z Cariną Gubin 1:4. Podopieczni Szymona Hartmana na swoim koncie mają podobnie jak Miedziowi 17 punktów. 

Najlepszym strzelcem w drużynie ze Stężycy jest do tej pory Mateusz Kuzimski z pięcioma trafieniami na koncie. Tuż za jego plecami znajduje się Michał Biskup, który ma w swoim dorobku cztery gole. W zespole Pawła Sochackiego gole rozkładają się na większą liczbę zawodników. Dwoma zdobytymi bramkami w obecnych rozgrywkach II ligi mogą się pochwalić: Jarosław Jach, Tornike Gaprindashvili, Paweł Kruszelnicki, Dawid Gruszecki, Szymon Karasiński i Juan Munoz. 

Radunia Stężyca w swojej historii po raz pierwszy do II ligi awansowała w sezonie 2020/2021. Już jako beniaminek załapali się do gry w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy. Tam jednak musieli uznać wyższość Ruchu Chorzów (0:1) w półfinałowym starciu. Oba zespoły mierzyły się ze sobą już w ubiegłym sezonie. Najpierw Miedziowi zwyciężyli 2:1 po golach Szymona Kobusińskiego i Kacpra Lepczyńskiego. a w rewanżu na wyjeździe drużyny podzieliły się punktami (1:1). Wówczas bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Kruszelnicki. 

Spotkanie Raduni Stężyca z KGHM Zagłębiem II Lubin odbędzie się już w niedzielę 1 października o godzinie 15:00. Transmisja tradycyjnie w telewizji internetowej WP Pilot.