Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie 29 wrz

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie

Prezes Rady Ministrów spotkał się z wychowankami lubińskiej akademii i pogratulował juniorom zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.

29 wrz 2023 17:46

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w siedzibie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia miała miejsce 29 września. Wraz z prezesem Rady Ministrów na boisko nr 6 lubińskiego ośrodka treningowego przybył szef gabinetu politycznego premiera, Krzysztof Kubów. Razem z Prezesem KGHM Polska Miedź S.A., Tomaszem Zdzikotem, Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michałem Kielanem oraz Dyrektorem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia, Adamem Buczkiem spotkali się z młodymi piłkarzami podczas ich zajęć treningowych. 

To ważne wydarzenie i zaszczyt dla naszego klubu. Niezmiernie się cieszę, że nasi wychowankowie mogli zostać docenieni przez jedną z najważniejszych osób w państwie. Bez wątpienia będzie to dla nich dodatkowa motywacja do dalszej wytężonej pracy – mówi Michał Kielan, prezes Zagłębia. 

Premier Morawiecki rozmawiał z władzami klubu o rozwoju akademii i o planowanych inwestycjach infrastrukturalnych w nadchodzących miesiącach i latach. Najważniejszym punktem programu było jednak spotkanie z piłkarzami z roczników U-14, U-15, U-16, U-17, U-19. Kapitan juniorskiej drużyny Zagłębia, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorów młodszych w 2023 roku, Bartłomiej Wandachowicz wręczył premierowi pamiątkową koszulkę z podpisami młodych zawodników.