Trener Turkowski podsumowuje inaugurację 19 sie

Trener Turkowski podsumowuje inaugurację

W ubiegłą sobotę piłkarze II drużyny Zagłębia rozegrali pierwszy oficjalny mecz w sezonie. Nasza drużyna w ramach IV ligi pokonała na wyjeździe Wartę Bolesławiecką 2:1. Trener naszej drużyny podzielił się opinią na temat tego spotkania.

19 sie 2016 10:31

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

II drużyna


Andrzej Turkowski, trener KGHM Zagłębie II Lubin: Spodziewaliśmy się takiego obrazu gry. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo grać przeciwko seniorom, bo nasza drużyna stworzona jest praktycznie z juniorów, bez doświadczania z seniorską piłką. Zawodnicy dobrze poradzili sobie ze startem ligi, a w szczególności dobrze zaprezentowali się w środku pola. W trakcie całego meczu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji do strzelenia goli. Poza bramkami swoje okazje mieli Dudziak, Giźiński czy Jończy. Moim zdaniem brakowało nam jednej bramki, wtedy worek z golami mógłby się rozwiązać. Po zmianie stron wprowadziliśmy sporo zmian, żeby wszyscy zawodnicy mogli pograć. W IV lidze możemy dokonać 6 zmian, a takie roszady na boisku zawsze są widoczne. Wygrany mecz cieszy, ale jest sporo rzeczy do poprawy. Nie chcemy jeździć i obserwować rywali, by później nabijać głowy młodym zawodnikom o przeciwnikach. Nasi zawodnicy mają grać w każdym meczu podobnie: robić przewagę, uczyć się, a za tym na pewno pójdzie dobry wynik. ?


W najbliższą sobotę piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin na Stadionie Górniczym zagrają spotkanie ligowe ze Stalą Chocianów. Początek spotkania o godzinie 15:00. Wstęp wolny.