Trudne starcie z Polonią Bytom 21 maj

Trudne starcie z Polonią Bytom

Już w sobotę kolejne spotkanie w III lidze rozegrają piłkarze KGHM Zagłębia II, którzy tym razem zmierzą się na wyjeździe z jedną z czołowych drużyn grupy III – Polonią Bytom. Obydwa zespoły prezentowały się ostatnimi czasy bardzo dobrze, niewątpliwie więc wszystkich kibiców zgromadzonych na Stadionie im. Edwarda Szymkowiaka czeka ciekawe widowisko, na którego zapowiedź serdecznie zapraszamy.

21 maj 2021 10:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Kibice obejrzeli 7 bramek

Deklasacja – tak najprościej opisać można wydarzenia, które miały miejsce w ubiegłą sobotę na boisku nr 4 AP KGHM Zagłębie. Podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego nie dali rywalom z zespołu LZS Foto-Higiena Gać najmniejszych szans, finalnie wygrywając aż 6:1. Gole dla Miedziowych zdobywali Bartłomiej Kłudka, Patryk Kusztal, Kacper Laskowski, Daniel Dudziński, Błażej Czuban oraz Wojciech Galas, drużyna zaś umocniła się na 5. pozycji w tabeli. Przypomnijmy, że ostatnimi czasy KGHM Zagłębie II wygrywało choćby z Piastem Żmigród czy MKS-em Kluczbork, a i mocnej Polonii Bytom postarają się niewątpliwie pokrzyżować plany.

Absolutna czołówka ligi

Remis i 2 zwycięstwa – to bilans ostatnich spotkań w wykonaniu zespołu z Bytomia. Punkt został osiągnięty na bardzo trudnym terenie, bo na boisku Ślęzy Wrocław. Zaledwie kilka dni wcześniej gracze Królowej Śląska pokonali u siebie Piast Żmigród 2:1, zaś dwie kolejki wcześniej po bardzo emocjonującym meczu pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 4:2. Przed rozpoczęciem sezonu ligowego Polonia wymieniana była jako jeden z faworytów do najwyższych laurów w III lidze grupie III i jak na razie zespół ten pokazuje, że nie były to prognozy na wyrost. Wprawdzie klub z Bytomia ma już raczej wyłącznie matematyczne szanse na zajęcie 1. miejsca w tabeli, jednak zawodnicy tego zespołu z pewnością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, wypracowując bezpieczną przewagę nad trzecią w tabeli Ślęzą Wrocław. Sobotnie spotkanie będzie więc z pewnością pełne emocji!

Wiele jasnych punktów

Opisywanie kadry naszych sobotnich rywali powinniśmy zacząć tradycyjnie od postaci środkowego napastnika, jednak ten, który dla Polonii zdobył 19 bramek w lidze od stycznia reprezentuje barwy Odry Opole, a mowa oczywiście o Adamie Żaku.Z obecnej kadry Polonii na uwagę zasługuje z pewnością prawy pomocnik drużyny Patryk Stefański, który 9 razy pokonywał w tym sezonie bramkarzy rywali. Na drugim skrzydle Polonia ma równie ciekawego piłkarza w osobie 22-letniego Filipa Żagla, który bramek na koncie ma jak na razie 7. W trakcie przerwy zimowej klub ze Śląska wzmocnił swoją kadrę dwoma interesującymi jak na trzecioligowe warunki pomocnikami: Danielem Celuchem oraz Sebastianem Paczko. Pierwszy z nich ma na swoim koncie w tym sezonie 12 trafień, drugi zaś – 10. Widać więc jak na dłoni, że akcenty ofensywne w zespole z Bytomia rozkładają się dość równomiernie. Warto również  wspomnieć o tym, że przed rozpoczęciem sezonu do zespołu dwukrotnego mistrza Polski dołączył Kajetan Frankowski, który wcześniej reprezentował klub z miejscowości leżącej nieopodal Lubina – Spartę Rudna.

Ostatnie mecze pomiędzy Polonią a KGHM Zagłębiem II

W tym sezonie Miedziowi mierzyli się z Polonią w Lubinie w 13. kolejce. Podopieczni trenerów Buczka i Krzyżanowskiego z pewnością dobrze wspominają to spotkanie, gdyż po golach Bartosza Zynka i Daniela Dudzińskiego zwyciężyli z teoretycznie faworyzowanym rywalem 2:0. Sezon wcześniej, gdy obydwie drużyny spotkały się zaledwie raz bramki nie padły. Miejmy nadzieję, że po sobotnim meczu KGHM Zagłębie II dopisze do swojego dorobku kolejny w tym sezonie komplet punktów z bytomianami.

Miedziowi, powodzenia!