Zapowiedź meczu z Polonią-Stalą Świdnica 9 kwi

Zapowiedź meczu z Polonią-Stalą Świdnica

Po trwającej niemal 9 dni przerwie na ligowe boiska powrócą piłkarze KGHM Zagłębia II, którzy w  wyjazdowym meczu 25. kolejki III ligi grupy III zmierzą się na wyjeździe z ostatnią drużyną tabeli – Polonią-Stalą Świdnica. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

9 kwi 2021 13:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Zdeklasowali Górnika

Do spotkania z drużyną ze Świdnicy Miedziowi przystąpują będąc w bardzo dobrej dyspozycji, czego najlepszym dowodem jest zwycięstwo podopiecznych trenerów Buczka i Krzyżanowskiego nad rezerwami Górnika Zabrze aż 4:1. Piłkarze KGHM Zagłębia II dość szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenia za sprawą goli Jakuba Sypka i Łukasza Łakomego. Od samego początku Miedziowi mieli spotkanie pod kontrolą i nie zmieniła tego nawet bramka kontaktowa zdobyta przez drużynę z Zabrza. Kwadrans po zmianie stron, w ciągu zaledwie dwóch minut piłkarze naszego zespołu zadali dwa kolejne ciosy, autorami bramek byli Adam Ratajczyk i Daniel Dudziński. Wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Miedziowi mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa z rzędu.

Zaledwie jedno zwycięstwo na wiosnę

Nadspodziewanie dobre spotkanie rozegrali też w minionej serii gier gospodarze sobotniego spotkania. Wprawdzie ulegli faworyzowanej Ślęzy Wrocław 1:2, jednak biorąc pod uwagę przedmeczowe przewidywania, dorobek punktowy obydwu zespołów oraz przede wszystkim miejsce w tabeli każdej z nich zaledwie jedna bramka różnicy pomiędzy wiceliderem a ostatnią drużyną ligi zdaje się być umiarkowanie pozytywnym prognostykiem na przyszłość dla drugiego z wymienionych zespołów. Wcześniejsze mecze po wiosennym powrocie do ligowego grania w wykonaniu zespołu ze Świdnicy to jedno zwycięstwo (z Piastem Żmigród), pozostałe mecze to zaś porażki zespołu trenera Jarosława Pedryca.

Punkty wspólne na osi czasu

W kadrach obydwu zespołów mamy piłkarzy, którzy w przeszłości związani byli z zespołem sobotniego rywala. W przeszłości barwy zespołu ze Świdnicy reprezentowali pomocnik Dawid Hanc, jak również obrońca Jakub Rogalski. W kadrze Polonii-Stal choćby napastnika Szymona Tragarza, który w latach 2012-2017 reprezentował drużyny młodzieżowe oraz drugi zespół KGHM Zagłębia, pomocnika Kornela Ciupkę, który również reprezentował Miedziowych w latach 2012-2017 oraz obrońcę Damiana Kasprzaka, który piłkarzem Zagłębia jest od 2014 roku, zaś do zespołu ze Świdnicy jest wypożyczony do końca bieżącego sezonu.

Ciekawi zawodnicy w zespole rywala

Wprawdzie zdecydowana większość graczy Polonii-Stali to piłkarze silnie związani z regionem, to barwy klubu ze Świdnicy przywdziewa również trzech Brazylijczyków – związany z różnymi polskimi klubami obrońca Edil de Souza Barros, grający wcześniej również w Portugalii i we Włoszech napastnik Raul Botuara, czy pomocnik, który również niegdyś reprezentował klub z Półwyspu Apenińskiego – Marcos Pauli Baumgartner. Ponadto w kadrze znajdują się mieszkający od kilku lat w Polsce ukraiński obrońca Andrij Kozaczenko czy syn obecnego dyrektora sportowego Śląska Wrocław Dariusza Sztylki – Łukasz. Najlepszym strzelcem zespołu ze Świdnicy w rundzie jesiennej był z czterema bramkami na koncie reprezentujący niegdyś rezerwy Miedzi Legnica napastnik Robert Myrta, drugi z trzema golami w dorobku jest pomocnik Wojciech Szuba.

Poprzednie spotkania z Polonią-Stalą

Ostatnie spotkanie między oboma zespołami rozegrane zostało w zaległym spotkaniu 6. kolejki 16 września ubiegłego roku. Zakończyło się ono deklasacją świdniczan, którzy do domu wracali z bagażem aż sześciu bramek straconych, nie zdobywając przy tym żadnej. Bramki dla Miedziowych zdobywali wówczas: Błażej Czuban, Bartosz Zynek,  Jakub Sypek (dwie), Daniel Dudziński z karnego oraz Mateusz Bartolewski. By przypomnieć sobie poprzednie spotkania rozegrane między KGHM Zagłębiem II a Polonią-Stalą trzeba sięgnąć aż do sezonu 2015/2016, gdy obydwie drużyn brały udział w rozgrywkach III ligi grupy dolnośląsko-lubuskiej. W rundzie jesiennej górą byli świdniczanie, pokonując u siebie Miedziowych 2:1, w rewanżu zaś nasza drużyna wygrała pewnie 3:1.