Zdobyć pierwsze wyjazdowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw 13 sie

Zdobyć pierwsze wyjazdowe punkty | Zapowiedź meczu rezerw

Po zwycięstwie nad Lechem II Poznań, podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego będą chcieli pójść za ciosem i po raz kolejny zapunktować. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie Wisła Puławy. Będzie to także okazja do zdobycia pierwszych punktów na boisku rywala w bieżących rozgrywkach. Zapraszamy na zapowiedź meczu 6. kolejki eWinner 2 ligi.

13 sie 2022 08:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

PÓJŚĆ ZA CIOSEM

W środę zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin przełamali serię trzech porażek z rzędu, pokonując Lecha II Poznań na własnym boisku, zgarniając tym samym drugi komplet punktów w sezonie 2022/23. Pierwszy z nich miał miejsce na inaugurację sezonu, gdy Miedziowi pokonali również w Lubinie Pogoń Siedlce 1:0. W międzyczasie lubinianie ulegli kolejno Stomilowi Olsztyn, Śląskowi II Wrocław oraz Zniczowi Pruszków. Wisła Puławy natomiast bieżące rozgrywki dotychczas może zaliczyć do udanych, bowiem aktualnie zajmują trzecią lokatę, mając dziewięć punktów na swoim koncie. Przekłada się to na trzy zwycięstwa w starciach z Hutnikiem Kraków, Siarką Tarnobrzeg i Radunią Stężyca. Do tego dochodzą dwie porażki w starciach z GKS-em Jastrzębie oraz w poprzedniej kolejce, w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą, która aktualnie jest liderem całych rozgrywek. Bohaterem puławian w tych spotkaniach był niewątpliwie Dawid Retlewski, który na swoim koncie zapisał już pięć trafień. 

ZMIANY KADROWE U RYWALI

Tak jak przed każdym spotkaniem, tak i tu warto sprawdzić jak zmieniła się kadra rywali przed sezonem 2022/23. Kadra zespołu przeszła gruntowną przebudowę. Drużynę z Lubelszczyzny opuścili między innymi Jan Flak, Błażej Cyfert, Carlos Daniel, Ariel Wawszczyk czy Lukas Kuban. W ich miejsce zakontraktowano chociażby znanego z gry w naszych barwach Piotra Azikiewicza, a także Mateusza Kaczmarka, Dawida Retlewskiego czy Aghwana Papikjan. 

O RYWALU SŁÓW KILKA

Wisła Puławy to klub powstały w 1923 roku. Największym sukcesem drużyny z województwa lubelskiego to awans do I ligi w sezonie 2015/16. Na szczeblu pierwszoligowym spędzili jednak zaledwie jeden sezon. W ostatnich kilkunastu latach najczęściej grają w II lidze. 

Starcie 6. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy Wisłą Puławy a KGHM Zagłębiem II Lubin już w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 18:00. Transmisję z tego starcia jak zawsze przeprowadzi portal WP Pilot.