#Ekstrapomoc | Warta Poznań wspiera Basię Michalczak z Grodziska Wielkopolskiego / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
#Ekstrapomoc | Warta Poznań wspiera Basię Michalczak z Grodziska Wielkopolskiego 7 lip

#Ekstrapomoc | Warta Poznań wspiera Basię Michalczak z Grodziska Wielkopolskiego

W ramach akcji #EkstraPomoc co miesiąc jeden z klubów występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie wybiera cel charytatywny, który wspierają pozostałe zespoły przekazując na licytacje koszulki meczowe oraz nagłaśniając inicjatywę w swoich mediach społecznościowych.

7 lip 2022 10:00

Fot. Ekstraklasa S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Łączymy siły dla szlachetnej idei i ponad wszelkimi podziałamy otwieramy serca!

„26 stycznia 2022 roku całe nasze życie wywróciło się do góry nogami. Dla jednych dzieci był to zwykły dzień szkoły, dla innych beztroski czas ferii zimowych. Dla mojego dziecka - Basi, która 19 maja skończyła 13 lat, był to jednak dzień dramatycznej diagnozy. Zaczęła się walka z potworem, który zaatakował jej główkę - guzem mózgu.” - mówi mama Basi.

„Córka trafiła na neurologię dziecięcą w Szczecinie z ostrym wodogłowiem. W chwili przyjęcia do szpitala miała już niedowład lewej strony ciała, zaburzenia ruchomości gałek ocznych, zez zbieżny okaz lewego oraz osłabienie narządu psychoruchowego. Po usunięciu guza miałam w sobie cień nadziei, że Basi w powrocie do zdrowia pomoże rehabilitacja. Niestety - 11 lutego wynik badania histopatologicznego wykazał złośliwy nowotwór móżdżka.” - podkreśla Pani Honorata.

Dziś Basia razem z mamą i bratem musi walczyć o zdrowie i radość z każdego dnia. Do tego wszystkiego niezbędna jest rehabilitacja, dalsza diagnostyka czy niestandardowe metody leczenia, które najczęściej nie są refundowane i wymagają znacznych środków finansowych.

„Chciałabym prosić ludzi dobrej woli, którym los mojego dziecka nie będzie obojętny o datki na walkę o jej zdrowie, a przede wszystkim życie. Wszyscy chcemy, by była już z nami w domu i w szkole, by mogła znowu się uśmiechać i cieszyć każdą chwilą.” - podkreśla mama dziewczynki.

Zachęcamy wszystkich do wpłat bezpośrednio w ramach stałej zbiórki oraz do licytacji koszulek meczowych wszystkich klubów PKO BP Ekstraklasy, które ruszą już wkrótce. Cały dochód z tej odsłony akcji wspomoże walkę o przyszłość Basi.

Link do zbiórki - TUTAJ