#EkstraPomoc z Wisłą Kraków / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
#EkstraPomoc z Wisłą Kraków 18 cze

#EkstraPomoc z Wisłą Kraków

Przez cały sezon kluby Ekstraklasy – ponad wszelkimi podziałami - zjednoczyły się, by pomagać! Tym samym pokazaliśmy, że piłka nożna to nie tylko rywalizacja na boisku, ale coś znaczeni więcej. Dziś kolej na Wisłę Kraków, a więc wspólnie Gramy dla Kuby!

18 cze 2021 15:31

Fot. Wisła Kraków
Autor Własne

Udostępnij

Inne

Niezwykle trudno było wybrać jedną osobę, którą będziemy mogli wesprzeć poprzez licytacje koszulek i nagłośnienie zbiórki w internecie. Dlatego zdecydowaliśmy się na kogoś, kto z Wisłą Kraków jest na dobre i na złe. Kubuś jeździ niemal na każdy mecz Białej Gwiazdy (jest także członkiem Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy) i z pewnością przekazuje zawodnikom wielkie wsparcie. Dziś, to on potrzebuje pomocy!

Kuba urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu życia. Otrzymał jeden punkt w skali appgar za chęć życia o które mimo bólu, cierpienia ciągle walczymy. Wylewy III i IV stopnia spowodowały wodogłowie pokrwotoczne i czterokończynowe porażenie dziecięce. Jakub ma dwie zastawki komorowo- otrzewne, opóźnienie psycho-ruchowe, nie mówi i nie porusza się samodzielnie. Mimo to jest chłopcem bardzo pogodnym i wesołym - fanem sportu a zwłaszcza piłki nożnej.

Po wielu wizytach u lekarzy trafił do Paley Institute w Warszawie, gdzie został zakwalifikowany na operację. Operacja biodra jest już niezbędna z powodu bólu i pogłębiającej się skoliozy kręgosłupa. Kwota operacji została szacunkowo wyceniona na 160 tys. zł, co jest dla rodziców nieosiągalne ale wspólnie wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się uzbierać tą sumę aby jak najszybciej doszło do operacji.