#ZLkontraWirus | W Lubinie szyją kolejną partię maseczek / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
#ZLkontraWirus | W Lubinie szyją kolejną partię maseczek 23 kwi

#ZLkontraWirus | W Lubinie szyją kolejną partię maseczek

Pierwsze kilkaset sztuk rozeszło się w przeciągu dwóch dni i trafiło do najbardziej potrzebujących. Kolejne pięćset przekazano sympatykom „Miedziowych” w ramach współpracy z Fan Klubami, których Zagłębie ma kilkanaście w regionie. Na tym jednak nie poprzestano i w zaciszu budynku klubowego od rana do wieczora trwa produkcja kolejnej partii maseczek w „miedziano – biało – zielonych” barwach.

23 kwi 2020 11:06

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Na początku marca tego roku nasz kraj obiegła informacja o pierwszych przypadkach groźnego wirusa, wówczas jeszcze choroby nie do końca poznanej. COVID 19, bo pod taką nazwą funkcjonuje, przeorganizował nasze życie codziennie. Każdego dnia dowiadujemy się nie tylko o kolejnych przypadkach zachorowań, ale i o nowych obostrzeniach obowiązujących w czasach epidemii.

Od 16 kwietnia wszystkich nas dotyczą nowe zalecenia. Znajdziemy w nich między innymi obowiązek zakrywania ust i nosa w trakcie przemieszczania, co oznacza choćby potrzebę korzystania z masek. Dlatego kobieca część lubińskiego Zagłębia nie daje sobie czasu na chwilę wytchnienia i codziennie produkuje kolejne partie, starając się na bieżąco wychodzić naprzeciw zapotrzebowaniu.

Sześć kobiet zatrudnionych w klubie, korzystając z dwóch maszyn i własnych zdolności manualnych stworzyło własną produkcję sygnowaną znakiem jakości Zagłębia Lubin. Już pierwsze dni tego przedsięwzięcia pokazały, że maseczki w „Miedziowych” barwach będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem.

- Bardzo nas cieszy, że to, co robimy spotkało się z tak ciepłym odbiorem. To pokazuje sens pracy, którą wykonujemy i jest dla nas największą satysfakcją i nagrodą zarazem. Od początku, gdy tylko zrodził się pomysł szycia własnych maseczek, główną ideą była chęć niesienia pomocy – mówi Magdalena Berkowska dyrektor Działu Sprzedaży, Reklamy i Sponsoringu.

Jesteśmy klubem ludzi stąd, z Regiony Miedziowego i doskonale zdajemy sobie sprawę jak wielu z nas narażonych jest na niebezpieczeństwo. W pierwszej kolejności chcieliśmy zabezpieczyć osoby z największej grupy ryzyka – kierowców autobusów komunikacji miejskiej, podopiecznych Domu Seniora, Strażaków z Jednostki Straży Pożarnej w Lubinie, sprzedawców. Następnie część kolejnej partii przekazaliśmy naszym kibicom ze Stowarzyszenia Zagłębie Fanatyków czy okolicznych Fan Klubów. W planach mamy kolejne produkcje i wcale nie zamierzamy zwalniać tempa – dodaje.

Pracownice Zagłębia nie poprzestały tylko na produkcji. W klubowej telewizji powstał również materiał wideo (LINK), który w prosty sposób pokazuje jak samodzielnie zrobić taką maseczkę.

- Jeśli tylko ktoś posiada maszynę do szycia, odrobinę umiejętności i przede wszystkim chęci, to dzięki naszemu tutorialowi maseczkę w barwach Zagłębia Lubin może zrobić samodzielnie. To także doskonały pomysł do wspólnej zabawy z własnymi pociechami. W tej sposób możemy zaangażować je w pomoc i przy okazji mieć wspaniałą pamiątkę – wyjaśnia Jolanta Jóźwiak Główny Specjalista ds. projektów biznesowych.

- Nie każdy ma możliwość otrzymania takiej maseczki o nas bezpośrednio, ale realizując krok po kroku wskazówki ujęte w naszym materiale wideo naprawdę jest w stanie wykonać to samodzielnie – dodaje.

Jak podkreślają wszystkie Panie zaangażowane w projekt pod nazwą #ZLkontraWirus, produkcja maseczek klubowych to przede wszystkim ogromna satysfakcja.

W ostatnich dniach, aby dać wszystkim możliwość posiadania własnej maseczki w miedziano – biało – zielonych barwach, klub do każdego zamówienia w sklepie on – line dokłada jedną gratis.

Maseczka do każdego zamówienia

Szerokim echem odbiła się nasza inicjatywa uszycia maseczek w klubowych barwach, z którą wyszliśmy jako pierwszy klub piłkarski w Polsce. Przekazaliśmy ich setki mieszkańcom Regionu Miedziowego, a w ciągu najbliższych kilku dni przekażemy kolejne. Chcąc umożliwić zainteresowanym Kibicom otrzymanie miedziano-biało-zielonej maseczki, do każdego zamówienia w sklepie on-line dołączamy ją w gratisie!