#ZLKontraWirus | Zagłębie pomaga w walce z wirusem / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
#ZLKontraWirus | Zagłębie pomaga w walce z wirusem 30 mar

#ZLKontraWirus | Zagłębie pomaga w walce z wirusem

Pracownicy Zagłębia Lubin aktywnie włączyli się w pomoc w walce z koronawirusem. W piątek w budynku klubowym ruszyła produkcja maseczek ochronnych, które zostaną przekazane osobom najbardziej narażonym, między innymi kierowcom autobusów KGHM i komunikacji miejskiej, pracownikom marketów oraz osobom starszym.

30 mar 2020 09:37

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 w Polsce znacząco wpłynęła również na sport. Choć wstrzymane zostały rozgrywki PKO Ekstraklasy, to Zagłębie Lubin dalej pracuje na wysokich obrotach, wprowadzając w życie kolejne projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Tym razem podjęto decyzję o rozpoczęciu produkcji maseczek ochronnych w miedziano-biało-zielonych barwach, które mają trafić do części najbardziej narażonych mieszkańców, między innymi kierowców autobusów KGHM i komunikacji miejskiej, pracowników marketów oraz osób starszych. 

Magdalena Berkowska, Dyrektor ds. Sprzedaży, Reklamy i Sponsoringu

- Zagłębie jest klubem, który realizuje wiele działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszą ostatnią inicjatywą jest uszycie maseczek ochronych w miedziano-biało-zielonych barwach, które zostaną przekazane lokalnej społeczności. W tym ciężkim czasie musimy sobie pomagać i do tej pomocy, nawet tej najmniejszej, drobnej, na przykład zrobienia zakupów starszym osobom, zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego regionu. 

Podjęte działanie nie jest jedynym, które wpisuję się w koncepcję #ZLKontraWirus. Klub aktywnie włączył się w zbiórkę prowadzoną przez Kibiców KGHM Zagłębia, z których środki zostały przeznaczone na zakup niezbędnego personelowi medycznemu sprzętu. Z tego też miejsca przypominamy o możliwości wznowienia tejże zbiórki, zależnie od rozwoju sytuacji w naszym kraju. W najbliższej przyszłości planujemy wdrożyć kolejne, prozdrowotne projekty. Nie czekając na możliwość niesienia pomocy pamiętajcie, że w tym trudnym dla wszystkich czasie liczy się odpowiedzialność - za siebie i za innych. Jeśli jedziecie na zakupy sprawdźcie, czy starsza osoba z Waszego sąsiedztwa nie potrzebuje takiej pomocy. I co najważniejsze - nie opuszczajcie domu, jeśli naprawdę nie musicie.