Borkowski, Sypek i Wierzchowski z nowymi kontraktami 7 maj

Borkowski, Sypek i Wierzchowski z nowymi kontraktami

Włączeni do pierwszego zespołu Adam Borkowski, Jakub Sypek i Bartosz Wierzchowski z AP KGHM Zagłębie podpisali nowe kontrakty. "Miedziowi" związali się z Zagłębiem Lubin S.A. do 2022 roku, przy czym umowa Wierzchowskiego będzie obowiązywać do 2023. Gratulujemy!

7 maj 2020 08:39

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

ADAM BORKOWSKI

Urodzony w 2000 roku Borkowski rozegrał 17 meczów w III lidze. Pomocnik zanotował na boisku nieco ponad 1200 minut, a w spotkaniu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski pokonał golkipera Miedzi Legnica.

JAKUB SYPEK

17 meczów ligowych w rezerwach KGHM Zagłębia, trzy trafienia i 1129 minut – tak w bieżącym sezonie kształtują się statystyki urodzonego w 2001 roku pomocnika. Dodatkowo, w emocjonującym meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski przeciwko seniorskiemu zespołowi Miedzi Legnica zanotował asystę, dzięki której Adam Borkowski wyprowadził „Miedziowych” na dwubramkowe prowadzenie.

BARTOSZ WIERZCHOWSKI

Urodzony w 2003 roku bramkarz w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 regularnie stał między słupkami, strzegąc bramki Zagłębia w meczach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W ostatnim czasie podnosił swoje umiejętności nie tylko pod okiem Tomasza Króla, ale także trenera bramkarzy KGHM Zagłębia, Grzegorza Szamotulskiego.

FanShop Zagłębie Lubin

FanShop Zagłębie Lubin