Domowe starcie z Górnikiem II Zabrze | Zapowiedź / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Domowe starcie z Górnikiem II Zabrze | Zapowiedź 27 maj

Domowe starcie z Górnikiem II Zabrze | Zapowiedź

Przed podopiecznymi trenera Jarosława Krzyżanowskiego walka o kolejne ligowe punkty. Do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko cztery spotkania. Miedziowi aktualnie mają osiem oczek przewagi nad drugą Polonią Bytom. Ewentualne zwycięstwo naszej drużyny i strata punktów przez bytomian w starciu ze Ślęzą Wrocław może sprawić, że już w sobotę będziemy mogli cieszyć się z awansu do II ligi. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

27 maj 2022 14:40

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Pójść za ciosem

Piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin wiedzą, że do upragnionego awansu pozostało już niewiele. Do realizacji tego celu niezbędne będzie zdobycie kolejnego kompletu punktów, które może okazać się kluczem do otwarcia bram drugiej ligi. Przeciwnikiem naszego zespołu będą rezerwy innego ekstraklasowego klubu - Górnika Zabrze. Miedziowi w ostatnim czasie ponieśli swoją pierwszą porażkę od 21 spotkań, przegrywając w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie zremisowali z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. W miniony weekend podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego pokonali w wyjazdowym spotkaniu Carinę Gubin 2:0, po bramkach Kamila Kruka i Daniela Dudzińskiego, zdobywając dzięki temu bardzo ważne trzy punkty. Jeśli chodzi o zespół rywala, to są już pewnymi utrzymania się w III lidze. Na awans do wyższej klasy rozgrywkowej matematycznie nie mają także już szans, dlatego ostatnie cztery spotkania będą dla nich wyłącznie walką o jak najwyższą lokatę na koniec rozgrywek. 

Zagłębie u siebie, Górnik w delegacji

Drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin na własnym boisku może pochwalić się najlepszym bilansem punktowym, bowiem w piętnastu dotychczas rozegranych spotkaniach, lubinianie zgromadzili 36 punktów. Przekłada się to na 11 zwycięstw, trzy remisy w starciach z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Ślęzą Wrocław oraz LKS-em Goczałkowice-Zdrój, a także jedną porażkę, na inaugurację rozgrywek przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała. Bilans bramkowy naszego zespołu na boisku w Lubinie to 45:16. Zabrzanie natomiast w delegacjach dotychczas grali w kratkę, bowiem sześciokrotnie wywozili komplet punktów, siedmiokrotnie ulegali rywalom, a dwukrotnie dzielili się punktami. Ich dotychczasowy bilans bramkowy na boiskach rywali to 23:26. 

Wiosenna forma

Miedziowi w 2022 roku mogą pochwalić się najlepszym dorobkiem punktowym ze wszystkich drużyn grających w III lidze grupie III. W dwunastu dotychczas rozegranych spotkaniach, ośmiokrotnie zwyciężali, trzy razy dzielili się punktami w starciach z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Ślęzą Wrocław oraz LKS-em Goczałkowice-Zdrój, a także odnieśli jedną porażkę przeciwko Warcie Gorzów Wielkopolski. Górnik natomiast w tegorocznych zmaganiach dotychczas pięciokrotnie zgarniał komplet punktów, trzy razy remisował i czterokrotnie ulegał rywalom. 

Poprzednie spotkanie

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami, rozegranym w listopadzie ubiegłego roku na Górnym Śląsku, doszło do podziału punktów, po remisie 1:1. Oba gole padły po rzutach karnych. Wynik otworzył Tomasz Pieńko w 13. minucie spotkania, a wywównanie zabrzanom dał w 57. minucie Peter Juritka. 

Starcie pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Górnikiem II Zabrze już w sobotę 28 maja o godzinie 16:00 na boisku nr 5. Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszym zawodnikom!