DZPN Kinder Cup na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
DZPN Kinder Cup na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie 10 wrz

DZPN Kinder Cup na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie

Od soboty na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie trwa turniej DZPN Kinder Cup, będący inauguracją nowego sezonu ligi turniejowej w kategoriach orlik, żak i skrzat organizowanej przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Podczas tego weekendu na boiska wybiegnie łącznie 150 zespołów, złożonych z 1500 młodych fanów futbolu.

10 wrz 2023 12:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

DZPN Kinder Cup jest największym turniejem piłkarskim na Dolnym Śląsku. Rywalizacja młodych zawodników została podzielona na dwa etapy - w sobotę swoje mecze rozgrywały drużyny w kategorii orlik, natomiast dziś na boisko wybiegną gracze w kategoriach żak oraz skrzat. Gwarancję udziału w zawodach otrzymały drużyny zgłoszone do ligi turniejowej organizowanej przez Podokręg Legnica, zaś pozostałe miejsca uzupełniły zespoły z innych regionów województwa dolnośląskiego. Całe wydarzenie udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy współpracy z naszym Klubem. 

Szczególne podziękowania należą się również sponsorom i partnerom wydarzenia, w skład których wchodzą: KGHM Polska Miedź S.A., Kompetentni w branży, Nike, R-Gol.com, Miedziowe Centrum Zdrowia oraz Staropolanka. 

- Dolnośląski Związek Piłki Nożnej na organizację turnieju DZPN Kinder Cup 2023 otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla Wszystkich”. Środki w ramach tego programu otrzymały także Mazowiecki ZPN, Podkarpacki ZPN, Zachodniopomorski ZPN oraz Opolski ZPN. Wartość wszystkich środków uzyskanych przez wojewódzkie związki piłki nożnej przekroczyła milion złotych. – W ostatnim czasie mocniej postawiliśmy na pozyskiwanie środków zewnętrznych. To kolejny krok w kierunku rozwoju naszej organizacji, czyli Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Cieszy fakt, że kluby coraz mocniej dostrzegają naszą pracę w tym aspekcie – powiedział wiceprezes Łukasz Czajkowski.

- W Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej nie ukrywają, że Zagłębie jest dla nich wartym partnerem, szczególnie jeśli chodzi o szkolenie i organizacje wszelkiego rodzaju turniejów. Wszystko wskazuje na to, że taka inicjatywa na dobre wpisze się w kalendarz piłkarskich zawodów nie tylko w regionie, czy województwie ale w całym kraju! – Miasto Lubin, a dokładniej Zagłębie dysponuje fantastycznymi warunkami do organizacji tego typu wydarzeń. Dzięki rewelacyjnej współpracy na linii związek – klub często korzystamy z tych obiektów, co służy całej dolnośląskiej piłce. W głowie mamy kolejne pomysły, które będziemy chcieli wspólnie realizować i wierzę, że w przyszłości korzyści z jeszcze bliższej współpracy odczuje każda ze stron – dodał Adam Michalik, dyrektor biura Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w Legnicy.