Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych na Stadionie Zagłębia / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych na Stadionie Zagłębia 8 maj

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych na Stadionie Zagłębia

5 maja to wyjątkowy dzień, bowiem jest to okazja do podwójnej refleksji o sytuacji osób niepełnosprawnych. W piątek obchodziliśmy zarówno Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, jak również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

8 maj 2023 14:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Dzisiaj w związku z wyżej wymienioną okazją, wspólnie z naszym właścicielem KGHM gościliśmy na Stadionie Zagłębia organizacje WTZ "Kameleon", "Akademia życia", "Promyk", "Słoneczko", "Uśmiech", "Polkowice" oraz Fundację im. Brata Alberta. W trakcie wydarzenia nie zabrakło wielu konkursów, ciekawych zabaw, rywalizacji sportowej czy spotkania z Krecikiem oraz piłkarzami Miedziowych - Bartłomiejem Kłudką, Kamilem Sobczakiem i Jakubem Rogalskim. Ponadto uczestnicy wzięli również udział w losowaniu nagród loterii fantowej, po czym czekał na nich także słodki poczęstunek. 

Cel tego eventu został zdecydowanie spełniony. "Dzień z Zagłębiem" pokazał, że każdy z nas ma równe prawa do udziału w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Poniżej możecie obejrzeć fotorelację z dzisiejszego wydarzenia.

Dziękujemy za zabawę i obecność:

➡️ WTZ "Kameleon" z Lubina
➡️ WTZ "Akademia Życia" z Lubina
➡️ WTZ "Promyk" z Lubina
➡️ WTZ "Słoneczko" z Lubina
➡️ Fundacja im. Brata Alberta z Lubina
➡️ WTZ "Uśmiech" ze Ścinawy
➡️ Stowarzyszenie Charytatywne "Żyć Godnie" w Polkowicach, WTZ z Polkowic

Dziękujemy Marii Mielniczak, koordynatorowi grupy kibiców niepełnosprawnych działających przy Zagłębiu Lubin oraz Wolontariatowi KGHM za całościowe wsparcie inicjatywy!